Tomos Standard 45

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

Živjo!
Kakor veste je Tomos, motoindustrija v prostovoljni likvidaciji :cry:
Prejšnjo soboto sva bila z očetom v Tomos prodajalni v Kopru, in kaj vidiva: 6,7 motorinov, od tovarne ni ostalo skoraj nič. :cry:
In sva se odločila, da rezervirava zadnji Tomosov avtomatik a35 Standard 45 srebrne kovinske barve, narejen v Tomosu v Kopru. :mrgreen:
(brez oljne črpalke, brez velikega grdega števca,... ni XL ampak samo standard).
In danes sva ga šla iskat 8-)
Tu lahko pohvalim prodajalko, g. Patricijo če se ne motim, izjemno prijazna, rezervirala sva ga lahko za cel teden, ponudila se je, da nama ga pomaga naložiti v avto, pogovarjali smo se o tomosu,... :)
No prilagam fotko izpred Tomosa danes zjutraj. Naslov bi lahko bil Poslednji koprski avtomatik (jaz mu raje rečem avtomatik kot standard, saj je enak, se navodila so enaka kot za targo&sprinta :mrgreen: ) :mrgreen:
No nato sva ga odpeljala v portorož k noni, saj se vračava v Lj, naslednji teden pa "dol" pa registrirat s koprsko registrsko 8-) pol pa gas :D
Aja še to, nisva ga še vžgala, saj ni imel bencina, tako ali tako pa bo stal vsaj teden, dva tako da prvi vžig sledi enkrat na dan registracija :D
2012-12-29-375.jpg
Lp Koci :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Lepo, upam da bo ostal tak kot je, brez predelav in podobnih stvari...
Če je med zadnjimi naj ostane tak kot je, ker bo postal vreden. ;)

LP M

PS: Nam lahko zaupaš ceno, ker je nisem našel v katalogu/ceniku 2012.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

hvala ! :) Ne nebo delezen nikakrsnih predelav, ker je 45 kmh cisto dovolj, pa se zadnji (oz. eden izmed zadnjih, meni poznano da je zadnji) je :cool: glede vrednosti: ce je zadnji bo res vec vreden, vendar je to moj prvi tomos, ne gre od hise nikoli ! :mrgreen:

se kaksne slike in morda tudi video pridejo kasneje, ko bova z ocetom utegnila na obalo, kjer je tale frco :)


lp


koci :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a Kamion »

frcooljubljana napisal/-a:...vendar je to moj prvi tomos, ne gre od hise nikoli !
...
Enako za mojega ATX-a, menjal je 7 lastnikov na koncu pristal pri meni in nikoli več ne bo šel proč... :D

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

aja se glede cene: par teh motorckov ki so/so bili na voljo res ni v katalogu npr. quadro, standard, racing tt, ostali so pa vecinoma na spletni strani. mislim, da se cena giblje okrog 800 evrov,moram pogledat racun, z ocetom sva ga z nekim popustom dobila za 700 evrov :mrgreen: tole je bil zadnji v industrijski prodajalni v tomosu, in mislim da tudi v sloveniji, in ker je tomos nekje na zacetku meseca ustavil proizvodnjo, bo pomojem standard(in ostali) na voljo sele ko zacnejo delati v turciji :s samo tisti nebodo vec tapravi tomos :cry:


lp


Koci :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
začetnik123
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: So Avg 18, 2012 1:28 am

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a začetnik123 »

čuvaj ga! :) poznam pa tudi jaz g.Patricijo,sem že kupoval pri njej.Res boljše prodajalke težko dobiš!prijazna in vse pozitivno pri njej. :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Lep ... čuvaj ga ... ko se pa naveličaš mu pa samo izpuh menjaš (lipnik ali tecno chrome) ...pa tankaj kvalitetn ole ne petrolovga drugače boš meu kmalu 25ko ko ti bo katalizator zabasalo ... sintetiko neko
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a Kamion »

aljo69 napisal/-a:...pa tankaj kvalitetn ole ne petrolovga drugače boš meu kmalu 25ko ko ti bo katalizator zabasalo...
Ja, z novimi Tomosi je res ena žalost glede hitrosti...

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

hvala! :) katero olje pa priporocate? Pri ciaotu uporabljam castrol za 2t motorje, a je uredu tudi za tomosa? Ce bom pa moral menjati izpuh(ce se bo zabasal, drugace ne, saj ga bom pustil komplet original) bo pa najbrs tecno chrome, zvok je fenomenaln :mrgreen: lipnik se prevec dere :p




lp



Koci :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Standard 45

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

naredi motorju uslugu in kupi iz štarta tecno chrome.. zakaj? motor bo lažje dihal, nebo se pregreval in tak boš tudi povečal življensko dobo motorja ker se nebo tolk matral ... original si pa spraviš ... pol pa lahko komot tankaš dalje castrola ... pa nobenih problemov ne bo z garancijo, ker ni to poseg v motor ;) tak da JUST GO FOR IT !
Odgovori