Tomos ATX by Kamion

Predstavite nam svoj moped
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Pred tremi meseci (septembra 2012) sem postal ponosni lastnik Tomos-a ATX-a. Kupil sem ga od uporabnika @pibi.
Motor ima za sabo že kar 7 lastnikov (po podatkih o registracijah)...

Ko sem dobil motor je bil v dobrem stanju, ampak vseeno je bilo treba kar nekaj stvari "poštmiamti".
• Preuredil sem el. napeljavo, saj je bilo veliko žic odveč in podvojenih.
Ven iz motorja sem pobral cca 2m (koščke po par 10cm) odvečnih žic, ki so bile dodane brez razloga...
Napeljal sem nov kabel do ključavnice, povezal pa sem ga tako, da ključavnica odklopi črno žico od tuljave.
• Zamenjati sem moral tudi zajlo števca, saj se je prejšnjemu lastniku zlomila.
• Šel k VELO-tu kupit vzmet za povračanje zaganjalne ročice, sedaj ne več "pada dol" ko vžgeš
motor, ampak lepo pride nazaj.
dsc0223.jpg
dsc0239.jpg
dsc0258.jpg
dsc0271.jpg
LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

lep
tega bi pa rad pelju en krog :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a filius »

Lastnikov nas je blo kar veliko :)

Glede napeljave bom rekel tako, ko sem dobil ta motor v roke, je na njem delala prva in zadnja luč, to je bilo pa tudi vsee, Meljal smo komplet naprljavo stikala ročke itd... Napeljava je original tomos, in niso žice vlečene po svoje...

Vezava kontaktnega ključa je taka kot je bila pri originalu, to kar si naredil ti je mogoče malce boljše, venar če ga bo kdo hotel ukrast, ga to nebo niti malo ustavilo.

Je mel pa motor kar nekaj napak ko je šel od mene, oz. barvano je za popizdit grdo, in se vsee skupaj lušči, prve vilice brez mostiščkov, števec je skakal nekaj po svoje, Trd je bil ko prasec, ker je bil stršan ( lastnik ki ga je mel pred mano je imel 160Kg....)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Napeljava je bila malo čudno izvedena, saj so se nekateri kabli ponavljali, ampak pustimo to, nobenega ne obtožujem. ;)

Kontaktni ključ sem vezal tako da odklopim tuljavo od magneta, prej pa je ključavnica vezala črno žico na okvir kar je naredilo majhen kratek stik in prekinitev iskre (elektrika izbira lažjo pot, kot prek zraka), kar je pa bilo slabo za magnet (sem naredil raje bolj na "gvišno").
Če ga je hotel gdo prej ukrasti je le strgal stikalo ven in motor je vžgal, sedaj pa tega ne more narediti, saj ostane povezava vedno prekinjena.

Zelo sem zadovoljen s samim motorjem, vleče odlično, skoraj kot turbodizel :D .

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kamion napisal/-a: prej pa je ključavnica vezala črno žico na okvir kar je naredilo majhen kratek stik in prekinitev iskre (elektrika izbira lažjo pot, kot prek zraka), kar je pa bilo slabo za magnet (sem naredil raje bolj na "gvišno").
original ima vsak moped tko da črn kabl spoji z okvirjem in ustvari kratek stik ;) (tko deluje tipka za ugasnt)
itak pa nima veze če ti je tko lepše si pač nardil po svoje
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a golnar »

lepe slike
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a filius »

Kamion napisal/-a:Napeljava je bila malo čudno izvedena, saj so se nekateri kabli ponavljali, ampak pustimo to, nobenega ne obtožujem. ;)

Kontaktni ključ sem vezal tako da odklopim tuljavo od magneta, prej pa je ključavnica vezala črno žico na okvir kar je naredilo majhen kratek stik in prekinitev iskre (elektrika izbira lažjo pot, kot prek zraka), kar je pa bilo slabo za magnet (sem naredil raje bolj na "gvišno").
Če ga je hotel gdo prej ukrasti je le strgal stikalo ven in motor je vžgal, sedaj pa tega ne more narediti, saj ostane povezava vedno prekinjena.

Zelo sem zadovoljen s samim motorjem, vleče odlično, skoraj kot turbodizel :D .

LP M
Če smo že natančni, ni slabo za magnet, ampak je slabo za špulo. Kot drugo pa, ko ti vgasneš motor na balanci, torej z rdečo tipko se naredi popolnoma enako, črno žico ti da na maso in tako vgasne. Načeloma neboš tako zjebu štroma nikol, drugače bi že v tovarni vezal tako kot si ti reku.

Kot sem reku, tist ko ve, ti ga kamot spizdi, ker ti omenjeno vezavo zjebem v 20 sec. tako da se motor pelje :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a marko443 »

če se ne motm je biu prejšni lastnik pibi :) ... drgač pa dobr ulov pa mirkaj ga ku je tuk lep ;)
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a pibi »

tako je. Merkej mi ga :D
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX by Kamion

Odgovor Napisal/-a Kamion »

@pibi: Bom, bom, ne se bat.... :D
dsc0125.jpg
dsc0132.jpg
LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Zaklenjeno