ROG Pony express

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Jabolko
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 07, 2018 6:15 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a Jabolko »

Odlično izgleda :) Eno vprašanje, registracija je šla na AM kategorijo? Torej 45kmh? Študiram namreč o podobnem projektu ampak ne vem, če se upam s tem vozit po cesti.

Študiral sem že o kakšni mehanski blokadi itd. Zadne cajte sem malo bolj pozoren in sem danes opazil Piaggo Ciao z rdečo tablico. Ni mi sicer jasno kako ampak OK. Ima kdo kakšne izkušnje?
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Na amzs jevi strani piše, da se glede na izmerjeno hitrost določi rdeča ali črna tablica

POMEMBNO!
Če moped, ki ni bil predelan, presega največjo hitrost 25 km/h, se registrira kot moped z največjo hitrostjo 45 km/h, zato bodo za vožnjo veljavni pogoji za to kategorijo (obvezna motoristična čelada, drugačna pravila vožnje ...).
https://www.amzs.si/registracija-mopeda
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Odvisno od tehničnih, večina ciaotov, ki sem opazil z rdečo tablico je LJ ali KP registracije.

Tam kjer delavci ne poznajo moepdov in moped nima še dokumentov, ga glede na hitrost na valjih uvrstijo v kategorijo 25 ali 45, zato če ga blokiraš na 25 imaš možnosti da ti dajo rdečo tablico saj itak boš plačal tudi homologacijo.
Jabolko
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 07, 2018 6:15 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a Jabolko »

Potem je očitno tip res nekako zablokiral hitrost na 25 in peljal na tehničnega. Ker kakor mam v spominu še pred leti, so teli Ciaoti vsi leteli 50 če ne še malo več.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jabolko napisal/-a: Po Maj 07, 2018 6:58 pm Potem je očitno tip res nekako zablokiral hitrost na 25 in peljal na tehničnega. Ker kakor mam v spominu še pred leti, so teli Ciaoti vsi leteli 50 če ne še malo več.
Po mojih izkušnjah:
Ciaoti grejo tovarniško 40km/h oz novejši 45km/h,
pony expressi pa grejo 50 in malo več :)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Za tiste ki bi radi "original" špice, lahko izbereš dolžino, pa še ofarbaš jih lahko (ok, kukr je enkrat Henry reku "lahko izberete katerokoli barvo, le da je črna")
https://www.e-spokes.eu/p11,stainlees-s ... 40pcs.html
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Vprašanje; kot veste sva na plavem poniju namontirala Airsalov cilinder... Sedaj pa hecni del... Prva jeba je, da je treba cilinder podlagat že z novega (šlamparija izdelovalca al kaj...), druga pa, da so zmogljivosti zlo boge, oziroma se približajo originalu z veliko dodatnega goriva. Da pa je padlo še več "soli na rano", sem včeraj našel eno staro objavo na tem forumu, ki pravi... "pa ne dajaj gor Airsala pa (še en zraven- pozabu), k nič ne dasta od sebe..."
Torej res ali ne... ker se resno nagibava da vrneva nazaj original cilinder :evil:
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Zakaj podlagat? Se ne da popravit kanalov z biaksom? In ce ste ga podlozili ste zmanjsali kompresijsko razmerje, ce niste sanirali glave je verjetno tudi tu problem. L.p.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Cliffhorn napisal/-a: Po Maj 28, 2018 10:20 pm Zakaj podlagat? Se ne da popravit kanalov z biaksom? In ce ste ga podlozili ste zmanjsali kompresijsko razmerje, ce niste sanirali glave je verjetno tudi tu problem. L.p.
Ne, če si šel skozi prispevke, je med njimi slika, ki prikazuje, kako pogleda bat ven iz cilindra, torej je podlaganje potrebno, da sploh lahko sestaviš mašino :evil:
Sicer sem že nekaj probaval (pa mislim da tudi nekaj spesnil), sem dal gor original cilinder, pa ni bilo nič bolje :shock: poj sem pa preveril še platine in, guess what?, ni hudič, da so bile platine na manj kot pol predpisanega odprtja, ob pravem predvžigu? :shock: - ne vem, ne vem, kako mi je to uspelo... poj je bil pa moped čist drug, tko da gre gor spet Airsal, da bova vidla če je bil to edini razlog?
Jabolko
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 07, 2018 6:15 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a Jabolko »

Dobil sem v darilo/popravilo pony express puch e50 letnik 72 oz. 73. Ugotovil sem, da pipica za bencin (privije se v tank) ne deluje ok. KamiKaza kje si kupoval dele kot so tesnila in ostale stvari?
Odgovori