Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
dkone
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jul 09, 2020 6:58 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a dkone »

Pozdravljeni,

Pred časom sem si izpolni srednješolsko željo in nabavil "petko" 15SLC, letnik 83. Zraven sem dobil Yugoslovansko prometno, kjer je bil moped registriran leta 89. Tudi na tehničnem sem se pozanimal in našel podatke lastnika ter tudi telefonsko številko. Sedaj sem pa v dilemi, saj ne vem kaj lahko pričakujem od možakarja, ko ga bom klical. Lahko zahteva moped nazaj, lahko pa se zmeniva in narediva prepis. Moped sem kupil od enega xyz možakarja, kjer ni narejen noben dokument. Torej, dokazila o kupoprodajni pogodbi nimam, saj moped ni bil napisan na xyz možakarja.

Ali je že kdo imel takšen primer in kako se je izpletlo? Kaj predlagate?

Moped imam čisto podrt, mašino pa že generalno obnovljeno. Preden grem v peskanje in barvanje bi rad še to z lastnikom uredil.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

Pokliči in povej kaj hočeš in da boš kril vse stroške (to običajno pomaga) . Nisem še slišal, da kdo ne bi bil za to, da se "znebi" navlake, ker je v evidenci še vedno kot lastnik.
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a prlek »

franc napisal/-a: Po Jul 27, 2020 9:06 am Pokliči in povej kaj hočeš in da boš kril vse stroške (to običajno pomaga) . Nisem še slišal, da kdo ne bi bil za to, da se "znebi" navlake, ker je v evidenci še vedno kot lastnik.
lp
Na koncu bo pa oni rekel, da so mu tale moped ukradli.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

prlek napisal/-a: Po Jul 27, 2020 3:15 pm
franc napisal/-a: Po Jul 27, 2020 9:06 am Pokliči in povej kaj hočeš in da boš kril vse stroške (to običajno pomaga) . Nisem še slišal, da kdo ne bi bil za to, da se "znebi" navlake, ker je v evidenci še vedno kot lastnik.
lp
Na koncu bo pa oni rekel, da so mu tale moped ukradli.
Skupaj s prometno in v 30 letih mu še ni upelo prijaviti kraje?
Če ima kakšne ideje po izsiljevanju, se mu lepo razloži, da je v evidenci še vedno lastnik in odgovoren, če se "smeti" znajdejo v kakšnem narodnem parku...
Običajno so čisto srečni, ker je bil kupec verjetno kakšen preprodajalec in so delali prepis na "končnega" ali, kot v tem primeru, nikoli in se zadeve končno znebijo.
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a prlek »

franc napisal/-a: To Jul 28, 2020 8:46 am
prlek napisal/-a: Po Jul 27, 2020 3:15 pm
franc napisal/-a: Po Jul 27, 2020 9:06 am Pokliči in povej kaj hočeš in da boš kril vse stroške (to običajno pomaga) . Nisem še slišal, da kdo ne bi bil za to, da se "znebi" navlake, ker je v evidenci še vedno kot lastnik.
lp
Na koncu bo pa oni rekel, da so mu tale moped ukradli.
Skupaj s prometno in v 30 letih mu še ni upelo prijaviti kraje?
Če ima kakšne ideje po izsiljevanju, se mu lepo razloži, da je v evidenci še vedno lastnik in odgovoren, če se "smeti" znajdejo v kakšnem narodnem parku...
Običajno so čisto srečni, ker je bil kupec verjetno kakšen preprodajalec in so delali prepis na "končnega" ali, kot v tem primeru, nikoli in se zadeve končno znebijo.
lp
Vem, ampak danes imaš čuda ljudi. Saj ni rečeno, da so mu ga ukradli izpred 30 let. Bi vseeno raje uredil najprej dokumentacijo in šele potem obnovo.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc »

prlek napisal/-a: To Jul 28, 2020 9:45 am
franc napisal/-a: To Jul 28, 2020 8:46 am
prlek napisal/-a: Po Jul 27, 2020 3:15 pm

Na koncu bo pa oni rekel, da so mu tale moped ukradli.
Skupaj s prometno in v 30 letih mu še ni upelo prijaviti kraje?
Če ima kakšne ideje po izsiljevanju, se mu lepo razloži, da je v evidenci še vedno lastnik in odgovoren, če se "smeti" znajdejo v kakšnem narodnem parku...
Običajno so čisto srečni, ker je bil kupec verjetno kakšen preprodajalec in so delali prepis na "končnega" ali, kot v tem primeru, nikoli in se zadeve končno znebijo.
lp
Vem, ampak danes imaš čuda ljudi. Saj ni rečeno, da so mu ga ukradli izpred 30 let. Bi vseeno raje uredil najprej dokumentacijo in šele potem obnovo.
To se pa povsem strinjam.
lp
Uporabniški avatar
Primzi
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Avg 03, 2020 9:36 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Primzi »

Pozdravljeni! V tem forumu sem nov in ker nisem dobil teme za moje vprašanje, bom vprašal tukaj. Je legalno imeti 5. prestavo na apn-ju?
Hvala za odgovore
"I don't understand bus lanes. Why do poor people have to get to places quicker than I do?": Jeremy Clarkson.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Primzi napisal/-a: Po Avg 03, 2020 9:55 am Pozdravljeni! V tem forumu sem nov in ker nisem dobil teme za moje vprašanje, bom vprašal tukaj. Je legalno imeti 5. prestavo na apn-ju?
Hvala za odgovore
Vse kar ni original na motorju ni legalno, če ni homologirano.
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Jaz sem pa nekoliko zmeden sedaj ko sem odprl mojo mašino. Na osi kjer prideta magnet in sklopka je utor za zatič (kajlo) samo na strani sklopke na strani magneta je pa ni. Kako naj sedaj vem kako postaviti magnet? Na blajerci piše na eni strani motocross na drugi pa vini 593. Pozna kdo to?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

TilenXp napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 12:13 am Jaz sem pa nekoliko zmeden sedaj ko sem odprl mojo mašino. Na osi kjer prideta magnet in sklopka je utor za zatič (kajlo) samo na strani sklopke na strani magneta je pa ni. Kako naj sedaj vem kako postaviti magnet? Na blajerci piše na eni strani motocross na drugi pa vini 593. Pozna kdo to?
Pri magnetu je manjša luknjica in tja noter pride majhen sornik.
Odgovori