Registracija mopeda

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

Vasja. napisal/-a:Je lahko rešitev zamenjava zobnikov? Ali tudi zobniki morajo biti v originalnem razmerju?


nima veze kašne prenose maš oni samo gledajo da ne presega hitrosti in da ima org.izpuh ;)
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Turbo »

jas hvalabogu nisem imel nikdar problemov na tehničnem... sem se letos pripeljal tja z cobro bullet, bing 18 s stranskim kolenom,bt vilice,..... moped je šau 80+, ampak je zašalto samo do 3prestave,pol pa enter stisno,in je to to. edino reko mi je da če me s tem policaji dobijo sem najebo,hehe 8-)
GOTOF JE!
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

tako kot je filius rekel ... motor more bit v orginalu edino če imaš nareto homoligacijo za drug izpuh. Isto je pri avtu, če imaš v nekem starejšem avtu Xenon luči(razni športni spojlejri in podobno) in nimaš za to homoligacije te mora po predpisih zavrnit in ti delavci tam se niti več ne uplejo špilat ker so lahko ob službo. Kaj če te vstavi takoj kak zaviješ iz tehničnega policaj/inšpektor in vidi da si naredo tehničnega, ti dobiš najmanj ponovno delat tehničnega delavec pa najbolše da se v zemlo pogrezne :)

Nwm dečki je tak teško odškrnit dva vijaka in zamenjat izpuh, jaz imam doma orginal samo zaradi tega in sem mel kupca ki mi je ponujal 20€(podnujno je rabil nek izpuh) pa nisn htel dat.

Sem pa zadnič slišal da če te policaj vstavi in pelje na valčke in hitrost presega 60km/h (- tisti procenti, toraj dokončnih 60), ti motor ali skuter vzamejo, če pa je pod to hitrost pa ti ga ne. samo si moraš porihtat da gre 45m/h in še 1× it na tehničnega ter policiji nest papire da si ga spravil v orginal stanje seveda na svoje stroške vse.
Je to res ali samo laž, ki kroži okrog?
Lp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a filius »

tomaz12 napisal/-a:Sem pa zadnič slišal da če te policaj vstavi in pelje na valčke in hitrost presega 60km/h (- tisti procenti, toraj dokončnih 60), ti motor ali skuter vzamejo, če pa je pod to hitrost pa ti ga ne. samo si moraš porihtat da gre 45m/h in še 1× it na tehničnega ter policiji nest papire da si ga spravil v orginal stanje seveda na svoje stroške vse.
Je to res ali samo laž, ki kroži okrog?
Kot so meni rekli na tehničnem je tako... max hitrost ki jo dosega je 50 km/h, če te policaj pelje na valarje, ti bi po pravilih morali oduzeti motor tudi če gre 53 km/h... Poznam modela karmu je šu 57 km/h pa mu je moril da ga mu bo vzel... Če gre več kot 80 pa gre na prešanje...

Drugo je pa to kot eni govorijo oz. kokr uporabnik Klemnm2 da lahko odkloniš izredni tehnični pregled, ja je tako, vendar te avtomatsko spoznajo za krivega, kot če npr. odkloniš alkotest, te avtomatsko "spoznajo" da si pijan... Je res use odvisno od policaja ki te ustavi itd. Če boš naletel na pravega, ti bo zagrenil življenje kolikor se bo le dalo... Drugi ti bo pa rekel spizdi pa daa te ne vidim več...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

hmmm se še sami nevedo kak in kaj

Kolega so prejšni tedn vstavli z aeroxom 107,5km/h pokazalo na valčkih in so mu vzeli. tukaj pri nas peljejo v "skaldišče" v slovenske konice in ga imajo tam, kak dolgo nevem ... mislim si da dokler ne plačaš kazni pa greš k sodniku za prekrške potem pa ga dobiš nazaj s tem da plačaš vsak dan ki tam stoji plus prevoz če si ne greš sam po njega. Kolegico pa so poleti vsavli z nekim kitajcom 64km/h in so ji vzeli in rekli da če bi blo pod 60 bi ji ostal ×). samo ona se je izgovarjala na to da je takiga kupla in ga tudi je.

Tak da bog si vedi kaj je prav in kaj ne, ko si pa reko nad 80 da gre v prešanje pa skoraj ne vrjamem ... saj oni nesmejo vzet tvojiga skutiča in ti ga uničit saj je vendarle tvoja last
polovico pa jih tak neve kaj je prav in kaj ne ... poleti so kolega vstavli z keewayom in mu je policaj reko ke ma to neko powerco gor, pa klko leti pa je po pravici povedo pa mu je dal papire nazaj pa beži puba :lol: :lol:
Lp
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

izpit mu dam mopeda pa ne (izjava kolega) :D
Stirn
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jun 02, 2010 1:23 am

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Stirn »

se pravi če te ustavi in te da na izrednega in izmerijo npr. 85 km/h kaj je najhuje kar te lahko doleti? kakšne so kazni? itd.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a pomartin »

začasen odvzem, dokler ne poravnaš stroškov...
kazen je odvisna od prekoračitve hitrosti, pol pa se mi zdi da še +400€ za nelegalne predelave
še sreča da bt-ji spadajo pod kategorijo višje :D
bol star bol nor!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a golnar »

na prešanje gre če ti ne poravnaš stroškov ko ti ga vzamejo, oz da ga ne prideš iskat, to sem 100%.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a filius »

golnar napisal/-a:na prešanje gre če ti ne poravnaš stroškov ko ti ga vzamejo, oz da ga ne prideš iskat, to sem 100%.
Odvisno... eni gredo tut na dražbo...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori