Registracija mopeda

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

klemenm2 napisal/-a:če nimaš prometne nažalost več ne :S
kaj ti sanjaš če ima izjavo o ustreznosti kupoprodajno in vso ustrezno dokumentacijo...
pol si ti mišljenja če kupim nov motor ga nemorem registrirat ker nimam prometnega dovoljenja?
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

njikjer ni napisal da ima račun ki je pa dokazilo namesto prometne... kupoprodajne pogodbe pa sploh ni več zdaj je samo še komisijska prodaja... ene brezvezne zakone so si spet zmisnli :?
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

klemenm2 napisal/-a:njikjer ni napisal da ima račun ki je pa dokazilo namesto prometne... kupoprodajne pogodbe pa sploh ni več zdaj je samo še komisijska prodaja... ene brezvezne zakone so si spet zmisnli :?
zdej hočš povedat da motorja (kupoprodajna pogodba sklenjena pred letom) nemorem registrirat?
jernej
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Maj 13, 2010 11:32 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a jernej »

Sime*1995 napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:njikjer ni napisal da ima račun ki je pa dokazilo namesto prometne... kupoprodajne pogodbe pa sploh ni več zdaj je samo še komisijska prodaja... ene brezvezne zakone so si spet zmisnli :?
zdej hočš povedat da motorja (kupoprodajna pogodba sklenjena pred letom) nemorem registrirat?
kupoprodajna je stara že 6 let
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Sime*1995 napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:njikjer ni napisal da ima račun ki je pa dokazilo namesto prometne... kupoprodajne pogodbe pa sploh ni več zdaj je samo še komisijska prodaja... ene brezvezne zakone so si spet zmisnli :?
zdej hočš povedat da motorja (kupoprodajna pogodba sklenjena pred letom) nemorem registrirat?
lej če je kupoprodajna pa prometna/račun ali pa da je že bil reg.(sepravi je v računalniku) in da je kupoprodajna overovljena se da reg. čist komot. če še ni bil nikoli reg. (ni v računalniku) in nimaš računa /prometne ti samo kupoprodajna pogodba nič ne koristi. od 1.7.2011 pa velja zakon če prodajaš nima kupoprodajna pogodba nobene veljave. Je pa tudi v veljavi da nemoraš več reg. vozila na svoje ime če nimaš vozniškega dovoljenja :lol:
Zadnjič spremenil klemenm2, dne Ne Jul 10, 2011 9:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a si_me »

klemenm2 napisal/-a:lej če je kupoprodajna pa prometna in da je kupoprodajna overovljena se da reg. čist komot. samo od 1.7.2011 če boš prodajal če skleneš kupoprodajno pogodbo ne velja nič. Je pa tudi v veljavi da nemoraš več reg. vozila na svoje ime če nimaš vozniškega dovoljenja :lol:
če ima kupoprodajno staro 6 let je verjetno tudi overjena.
Zadnjič spremenil si_me, dne Ne Jul 10, 2011 9:48 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
jernej
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Maj 13, 2010 11:32 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a jernej »

klemenm2 napisal/-a:
Sime*1995 napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:njikjer ni napisal da ima račun ki je pa dokazilo namesto prometne... kupoprodajne pogodbe pa sploh ni več zdaj je samo še komisijska prodaja... ene brezvezne zakone so si spet zmisnli :?
zdej hočš povedat da motorja (kupoprodajna pogodba sklenjena pred letom) nemorem registrirat?
lej če je kupoprodajna pa prometna in da je kupoprodajna overovljena se da reg. čist komot. samo od 1.7.2011 če boš prodajal če skleneš kupoprodajno pogodbo ne velja nič. Je pa tudi v veljavi da nemoraš več reg. vozila na svoje ime če nimaš vozniškega dovoljenja :lol:
jst prometne nimam, k motor ni bil še nikol registreran.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ti zgleda da ne veš kaj piše(si še enkrat preber sm mal bl razumljiv napisal)... sej men je čist usen sej vam bojo na tehničnih pregledih razložili zadevo.

@jernej

pol pa edino če še imaš račun... zakon je pač tak da se mopeda brez papirjev NE DA več registrirat kot se je včasih dalo z izjavo.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Jest sem šel 27.6 na upravno enoto z 2ma pričama uredit papirje za mojga frčija. Frajer mi gladko reče, da se to potanovem vse uredi na tehničnem, da nimava midva tam kej urejat. Men je vse skupej blo mal čudno ker mi je njegova sodelovka po telefonu zatrjevala povsem drugače. Tosepravi jest zdej mopeda nemorem registrirat?

P.S: Nekje v predalu se mi valja rumena knjižica od mopeda, ki je sicer garancija vendar je fotr podpisan kot kupec....a to kej velja?
jernej
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Maj 13, 2010 11:32 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a jernej »

klemenm2 napisal/-a:ti zgleda da ne veš kaj piše(si še enkrat preber sm mal bl razumljiv napisal)... sej men je čist usen sej vam bojo na tehničnih pregledih razložili zadevo.

@jernej

pol pa edino če še imaš račun... zakon je pač tak da se mopeda brez papirjev NE DA več registrirat kot se je včasih dalo z izjavo.
račun tut če bi ga meu, bi u 12 letih že zbledeu pa se neb nč vidl kaj šele da je moped še stari.
Odgovori