Registracija mopeda

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jernej napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:ti zgleda da ne veš kaj piše(si še enkrat preber sm mal bl razumljiv napisal)... sej men je čist usen sej vam bojo na tehničnih pregledih razložili zadevo.

@jernej

pol pa edino če še imaš račun... zakon je pač tak da se mopeda brez papirjev NE DA več registrirat kot se je včasih dalo z izjavo.
račun tut če bi ga meu, bi u 12 letih že zbledeu pa se neb nč vidl kaj šele da je moped še stari.
jaz mam račun iz leta 86 shranjen tak da nebi o tem... če ga maš pa na soncu pa itak ... treba to spravit
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Whbund napisal/-a:Jest sem šel 27.6 na upravno enoto z 2ma pričama uredit papirje za mojga frčija. Frajer mi gladko reče, da se to potanovem vse uredi na tehničnem, da nimava midva tam kej urejat. Men je vse skupej blo mal čudno ker mi je njegova sodelovka po telefonu zatrjevala povsem drugače. Tosepravi jest zdej mopeda nemorem registrirat?

P.S: Nekje v predalu se mi valja rumena knjižica od mopeda, ki je sicer garancija vendar je fotr podpisan kot kupec....a to kej velja?
to nej bi bilo to ja. z tem pride foter na tehničnega pa ste zmagal nobene izjave ne rabiš.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

mam jst eno vprašanje
a se da brez kakršnih koli vez registrirat tomos apn 88 letnik s bt litkami ter sprednjimi vilcami???
org motor končna 45 s prenosi 10/36
če bi me slučajno vprašal zakaj nimam org bi rekel da je tak lepši pa še da ne zaupam sprednjim paknam da mam raje disk...
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

apn6s freek napisal/-a:mam jst eno vprašanje
a se da brez kakršnih koli vez registrirat tomos apn 88 letnik s bt litkami ter sprednjimi vilcami???
org motor končna 45 s prenosi 10/36
če bi me slučajno vprašal zakaj nimam org bi rekel da je tak lepši pa še da ne zaupam sprednjim paknam da mam raje disk...
po novem moreš vse homologirat ...
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Kako bi pa zgledal, da pridem jest z 86 letnikam na črno pihnenmu z A35 mašino gor in mu pač rečem, da je stara zropotala in da sm z tomosa lahko samo še to dobu? Pa serijske k se ne ujemajo...pri avtomobilih je to nadomestni del in ni treba homologacije a tukej bi pa zdej to mogu homologirat al kva?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Whbund napisal/-a:Kako bi pa zgledal, da pridem jest z 86 letnikam na črno pihnenmu z A35 mašino gor in mu pač rečem, da je stara zropotala in da sm z tomosa lahko samo še to dobu? Pa serijske k se ne ujemajo...pri avtomobilih je to nadomestni del in ni treba homologacije a tukej bi pa zdej to mogu homologirat al kva?
vse treba homologirat ... bedarijo so se zmislal ...
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

aljo69 napisal/-a:
jernej napisal/-a:račun tut če bi ga meu, bi u 12 letih že zbledeu pa se neb nč vidl kaj šele da je moped še stari.
jaz mam račun iz leta 86 shranjen tak da nebi o tem... če ga maš pa na soncu pa itak ... treba to spravit
tudi jaz imam račun iz leta 84, ki zadostuje za registracijo kot pravi klemen?
za prepis iz moje mame name bi mogu it kam?
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

smejko1 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
jernej napisal/-a:račun tut če bi ga meu, bi u 12 letih že zbledeu pa se neb nč vidl kaj šele da je moped še stari.
jaz mam račun iz leta 86 shranjen tak da nebi o tem... če ga maš pa na soncu pa itak ... treba to spravit
tudi jaz imam račun iz leta 84, ki zadostuje za registracijo kot pravi klemen?
za prepis iz moje mame name bi mogu it kam?
registriraj na očeta ... dobiš prometno ... in ko poteče registracija nardiš prepis (ko maš prometno) ... lahk pa takoj
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

apn6s freek napisal/-a:mam jst eno vprašanje
a se da brez kakršnih koli vez registrirat tomos apn 88 letnik s bt litkami ter sprednjimi vilcami???
org motor končna 45 s prenosi 10/36
če bi me slučajno vprašal zakaj nimam org bi rekel da je tak lepši pa še da ne zaupam sprednjim paknam da mam raje disk...
ti samo ne pametiraj preveč reči da si moped tak kupil in to je to... magari naj gre foter na tehničnega namesto tebe.
Kako bi pa zgledal, da pridem jest z 86 letnikam na črno pihnenmu z A35 mašino gor in mu pač rečem, da je stara zropotala in da sm z tomosa lahko samo še to dobu? Pa serijske k se ne ujemajo...pri avtomobilih je to nadomestni del in ni treba homologacije a tukej bi pa zdej to mogu homologirat al kva?
povavadi zaradi tega ne komplicirajo, mašino pa rečeš da si kupu na bolhi to je pa to.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Registracija mopeda

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Mašine meni sploh ni pogledal, samo št. okvirja.

Jaz imam račun iz '73, kot nov :) .
Lp, Maks
Odgovori