Motor v registru?

Vse kar se tiče mopedov
Policki18
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: So Feb 26, 2022 12:56 pm

Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a Policki18 »

Mene pa zanima kako naj vem ali je motor v registru ali ne?
Hvala v naprej
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a filius »

Avtolog.si, ampak ni 100%

Lahko greš vprašat na upravno enoto ali tehnične preglede, vendar v večini primerov ne smejo/nočejo izdati če je bil že registreran.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Avtolog - LOL :)
Moja trenutno registrirana petnajstka je postala Suzuki, trenutno odjavljen CTX pa uvožen in izgledata takole.
Mojega juniorja, ki je bil prav tako registriran (trenutno odjavljen) pa sploh ni not.

Podatki v avtologu so torej popolnoma nezanesljivi in lahko zavedejo.

Zanesljiv način, ki sem ga jaz (resda že zdavnaj, pred več kot 10 leti) uporabil, je bila oddaja vloge na upravno enoto. To sem naredil za več mopedov hkrati in kmalu dobil odgovor, da je en v evidenci, ostali pa ne.
Da bi izvedel podatke o lastniku tistega v evidenci moram izkazati pravni interes, je še pisalo v odgovoru
Priponke
CTX.jpg
Suzuki15SLC.jpg
Suzuki15SLC.jpg (11.84 KiB) Pogledano 1465 krat
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a filius »

sg1 napisal/-a: To Apr 19, 2022 1:35 pm Avtolog - LOL :)
Moja trenutno registrirana petnajstka je postala Suzuki, trenutno odjavljen CTX pa uvožen in izgledata takole.
Mojega juniorja, ki je bil prav tako registriran (trenutno odjavljen) pa sploh ni not.

Podatki v avtologu so torej popolnoma nezanesljivi in lahko zavedejo.

Zanesljiv način, ki sem ga jaz (resda že zdavnaj, pred več kot 10 leti) uporabil, je bila oddaja vloge na upravno enoto. To sem naredil za več mopedov hkrati in kmalu dobil odgovor, da je en v evidenci, ostali pa ne.
Da bi izvedel podatke o lastniku tistega v evidenci moram izkazati pravni interes, je še pisalo v odgovoru
Starejša vozila so imala 6 mestne serijske številke, ki so bile vezane na znamko, zato prihaja do napačnih podatkov pri podvojenih številkah. Pri novejših 14 mestnih VIN številkah do tega ne more priti.

Sem že pisal razvijalcem aplikacije, nekej so že popravili, niso pa še naredili seznama izbire znamke. torej da boš ob podvojenih številkah izbral znamko vozila.

Drugače so vsi ti podatki o registreranih vozilih na voljo: https://podatki.gov.si/dataset/evidenca ... sek-stanja

Iz teh baz črpa podatke autolog.

To je register registreranih vozil in ne vozil, ki so v sistemu. Vozilo je lahko v sistemu ampak ni registrerano, torej ne bo vidno na avtolog

Če je bilo vozilo registrerano v jugi in nato v Sloveniji, autolog napiše uvoženo, ker je država prva registracije jugoslavija.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Sem si vzel malo časa in preveril vse moje mopede v Avtologu in lahko samo potrdim, da je katastrofa in popolnoma neuporaben za ugotavljanje, ali je moped v evidenci ali ne.
Ne najde:
sedem mopedov, od katerih imam slovensko prometno
dveh mopedov, od katerih imam jugoslovansko prometno

Kar je skupno skoraj polovica od tistih mopedov, ki jih imam in bi hkrati tudi morali biti v registru.

Drži, kar si napisal glede statusa uvoženo.
Nikakor pa ne drži, da neregistrirana vozila niso vidna na avtologu. Trenutno imam samo dva registrirana mopeda, pa jih je not vseeno dobra polovica.
Najstarejšo prvo registracijo enega od mojih mopedov najde pa celo iz leta 1976.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a filius »

sg1 napisal/-a: Sr Apr 20, 2022 10:40 am Sem si vzel malo časa in preveril vse moje mopede v Avtologu in lahko samo potrdim, da je katastrofa in popolnoma neuporaben za ugotavljanje, ali je moped v evidenci ali ne.
Ne najde:
sedem mopedov, od katerih imam slovensko prometno
dveh mopedov, od katerih imam jugoslovansko prometno

Kar je skupno skoraj polovica od tistih mopedov, ki jih imam in bi hkrati tudi morali biti v registru.

Drži, kar si napisal glede statusa uvoženo.
Nikakor pa ne drži, da neregistrirana vozila niso vidna na avtologu. Trenutno imam samo dva registrirana mopeda, pa jih je not vseeno dobra polovica.
Najstarejšo prvo registracijo enega od mojih mopedov najde pa celo iz leta 1976.
Avtolog ima ažurne padatke mislim da od leta 2014 naprej, kar je starejše je pomanjklivo.

Nisi me razumel pravilno. Mopedi ki so bili registrerani v RS pred letom 2014 so lahko zableženi v avtolog. Mopedi ki so bili registrerani v yugoslaviji, pa v večini primerov niso zableženi v avtologu. Slovenija je po vojni izgubila dostop do evidenc, in je po besedah delavne ka UE s tem izgubila podatke o 90% vozil registreranih v yugoslaviji.

Sam imam recimo BTja z yugoslovansko prometno, prepisan name in sem uradni lastnik v registru vozil, ker še ni bil registreran v RS, ni viden na avtolog.si

Avtolog je top zadeva za to kar je namenjen, in to ni preverjanje ali je moped v registru ali ne. Ampak sledenje zgodovine vozil registreranih v RS, v tej luči je naredil kar lepo zmešnjavo pri prodajalcih rabljenih vozil. Tazadnji rekorder, ki smo ga našli je na VW Passatu zbil kilometre iz 610T na 260T....I avto je bil odličan :lol:
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
lslabe
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: So Maj 28, 2022 10:39 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a lslabe »

Sem zdele za foro preveril številke od enega automatica, ki so mi ga ukradli pred 15imi leti, papirje še imam, ni bil pa nikoli registriran, zdaj mi pa avtolog pokaže, da je bil moped uvožen/registriran v slo 2017

Wtf, a ne preverijo na upravni enoti če je moped ukraden. Moped je v registru ukradenih vozil. Kaj se da naredit?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a franc »

Ni rečeno, da je isti (glej zapise zgoraj o podvajanju) . Drugače pa lahko prijaviš policiji ali pa še prej podaš vlogo na Upravno enoto, na osnovi česa je bil registriran in dokazuješ "pravni interes" z dokumenti, ki jih imaš.
Če se izkaže da je tvoj, je to stvar policije. Kakor vem, Upravna enota niti nima možnosti preverjati vozil, ki še niso bila registrirana v Sloveniji (oz. sedaj v EU) in se da spraviti skozi na izjavo (to je sicer kaznivo dejanje že samo po sebi, + kraja) .
lp
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... če podaš prijavo, sta ga (verjetno) nastradali obe priči in prvi lastnik mopeda, ko so ga prvič registrirali, seveda, če imaš dokazilo, da je bil prej moped tvoj in da je bila takrat podana prijava, da so ti ga ukradli....

...moje mnenje... lahko pa da se motim.
Buschi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:04 am

Re: Motor v registru?

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Problem teh številk v registru je, da jih ima tomos samo 6 (govorim na pamet).
Ko so pred leti ukradli eno avtoprikolico, je imel isto cifro en traktor, pa elektronik in ne vem kaj še vse.
In potem prideš na tehničnega in kličejo policijo, ker so kao našli ukradeno avtoprikolico, ti pa tam ves zmeden stojiš s tomosom in ga ne moreš registrirati.
Odgovori