Kakšno svečko uporabljate ?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Tudi mene so strašili, da mi bo na yugecu razjedlo sedeže ventilov, pa mi je mojster, ki je delal dirkalne motorje, zatrdil, da ne bo nič narobe. In sem imel dvignjeno kompresijo, povečane kanale, sedež ventila je bil širok samo 0.9mm. S takim motorjem sem prevozil 50kkm brez vsakega problema ;)
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a dox »

Bi mi mogoce znal kdo pomagat.. namrec moped mi kuri svečke, ampak samo takrat ko potegnem čok za mrzel vzig, da mu zaprem zrak. Zdaj sem ze dve tak skuro.. je mozno da kabl za svecko ni ok ? Ce pa vzgem brez coka pa deluje normalno. Hvala
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dox napisal/-a:Bi mi mogoce znal kdo pomagat.. namrec moped mi kuri svečke, ampak samo takrat ko potegnem čok za mrzel vzig, da mu zaprem zrak. Zdaj sem ze dve tak skuro.. je mozno da kabl za svecko ni ok ? Ce pa vzgem brez coka pa deluje normalno. Hvala
si prepričan da jo ne samo zaliješ? in če jo očistiš dela naprej?
kateri tip svečke je napiši ter na katerem mopedu
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a dox »

ne pomaga, iskra se je vedno ampak ne vzge vec. sem jo pusto en dan in ni vzgal z drugo pa takoj. moped je t12 ampak je elektrika od apn. 12v , svecka pa je bla prva bosna f65 cpd , in je delovala leto dni bp.. druga zdaj pa je bla bosna f100
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dox napisal/-a:ne pomaga, iskra se je vedno ampak ne vzge vec. sem jo pusto en dan in ni vzgal z drugo pa takoj. moped je t12 ampak je elektrika od apn. 12v , svecka pa je bla prva bosna f65 cpd , in je delovala leto dni bp.. druga zdaj pa je bla bosna f100
sicer je za tvoj motor bol primerna F80 ali F75 ampak če je samo z čokom problem verjetno ni težav na napeljavi.
ali pa poskusi z NGK mislim da B7HS ali B6HS oz. B8HS je ekvivalent F100

sem pa imel že primer ko je bla iskra na svečki in moped ni vžgal z drugo pa je vžgal takoj (moped je stal dolgo let), ampak se taka težava potem na istem mopedu ni več ponovila
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a telekotki »

bi mi kdo povedal ali je kakšna razlika z navadno svečko in iridium svečko a se kaj pozna na predelanih motorjih?
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Malo pa se ja, ampak vprašanje če boš ti občutil kakšno spremembo. Po mojem mnenju, bi se to mogoče bolj poznalo oz. videlo na mizi kjer se dobijo bolj natančni podatki (moč, hitrost, vrtljaje). Meni drugače tole Iridium svečko stalno zaliva, med tem ko z navadno dela normalno.
Važn da gre!
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Načeloma naj ne bi bilo razlike. Irudium imajo daljšo življensko dobo in se jih uporablja pri agregatih kjer so svečke težje dostopne in je posledično menjava bolj zapletena.
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

NGK BR8HIX Irridium tomos e90 18hp
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Kakšno svečko uporabljate ?

Odgovor Napisal/-a void »

Po mojih izkušnjah so najboljše svečke NGK B6HS/B7HS. Pod pogojem da imaš karb ki deluje tako kot more (ponavadi Dellorto), ker so izredno občutljive na zalivanje.

Če pa motor redno zaliva, potem pa obvezno Bosno, ker je manj občutljiva. Ampak meni nobena Bosna ne zdrži pretirano dolgo in to na nastavljenem motorju, NGK pa spomladi zašraufaš novo in se voziš celo leto B.P. In spomladi spet ponovi vajo.

Baje se pojavljajo kopije Bosne, ampak na Petrolu bi skorj zihr mogli met orginale.
Odgovori