Kateri bencin tankate v vaš moped?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a macula »

u lekarni.
Preber mal knjigo, piše o teh mšanjih, ampak jaz se s tem nebi zezal, škoda mašine in vsega.
Eni štart sprej špricajo v frgazar, tisto je tudi na neki podobni osnovi nrjano, pač se bolje vžge kot bencin.
mogoče dodaš mal bencina za modelčke. Nevem iz česa je tisto ampak možno da je iz teh etrov, kemija mi ni šla prav dobro :D
Nesmeš pa tankat samo tistga bencina, ker je sosed budala natankal v avtomatika, mu je celega zapacalo. :P
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

Škoda motorja pol. Vseen bom pa mal štart spreja probov :mrgreen:
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a a35 »

tanki v motor 20% bencina za avtomobilčke pa 80% 100 oktanskega bencina + ene 3-4 procente kvalitetnega olja..
gre za ubit dobr :) sam ni zdravo za motor,
sosedu je stopil semeringa, pa motor k smo ga hotl ugasnt se na stikalu ni hotl, tut če smo dal kapco dol so iskra sekale iz kapce v svečko cca 5cm narazen :D
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Ugasln se ni ker se je verjetno gorivo za avtomobilce vzgalo sam zaradi kompresije saj tudi pri tek avtomobilckih deluje brez svecke uziroma ima neko zarilno svecko samo za vzig. Verjetno ima nitrometan manj oktanov in pride prej do samovziga. To je moje mnenje, lahko da se motim. :D
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

a nitro za umešat v mešanco je dobr tist ki ga lahko kupiš povsot v 10l kanticah, namenjen naj bi bil za pucanje česarkoli?
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Modelčki imajo dosti nižjo kompresijsko razmerje, kot moped in na nitrometan moped res lahko razpade.
Če bi znižal kompresijo in dodal pravi % nitrometana, bi lahko res pridobil kar veliko, ampak bi moral preizkušati, da bi našel prava razmerja.
Če je moped friziran, glava pa močno znižana, potem je edini pravi bencin 100 oktanski. Če je vse original, potem je popolnoma vseeno, koliko oktanov se kuri. Ne pridobiš čisto nič, če daš v original moped več oktanski bencin- škodi pa tudi ne.
Jože351
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jan 31, 2013 5:02 pm
Kraj: Okolica Metlike

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Jože351 »

glavca1 napisal/-a:a nitro za umešat v mešanco je dobr tist ki ga lahko kupiš povsot v 10l kanticah, namenjen naj bi bil za pucanje česarkoli?
Poznamo več različnih "nitrotov"... eden od teh je nitro-razredčilo s katerim pucamo vse mogoče p*****rije... baje da se to tut da neki umešat v benz.... sam to je čista neumnost... najbol je tko kt je ro-bi reku.. To je seveda samo moje mnenje. :D

lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ne mešat nitrometana in nitro razredčila. Dva čisto drugačna pojma in tudi vpliv na delovanje motorja
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

petrol ali omv 95 oktanski v automatic a35 mašina :)
kmet1
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 9:28 pm

Re: Kateri bencin tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a kmet1 »

macula napisal/-a:u lekarni.
Preber mal knjigo, piše o teh mšanjih, ampak jaz se s tem nebi zezal, škoda mašine in vsega.
Eni štart sprej špricajo v frgazar, tisto je tudi na neki podobni osnovi nrjano, pač se bolje vžge kot bencin.
mogoče dodaš mal bencina za modelčke. Nevem iz česa je tisto ampak možno da je iz teh etrov, kemija mi ni šla prav dobro :D
Nesmeš pa tankat samo tistga bencina, ker je sosed budala natankal v avtomatika, mu je celega zapacalo. :P

start sprej je za špricanje svečke in notranjosti "cilindra",če motor ne deluje,saj je start sprej veliko bolj "agresiven kot bencin!

l.p kmet1
Odgovori