Št. okvirja in agregata

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Št. okvirja in agregata

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

andraz1002 napisal/-a: So Mar 27, 2021 9:20 pm
automatic_7 napisal/-a: So Mar 27, 2021 8:41 pm
andraz1002 napisal/-a: So Mar 27, 2021 5:08 pm Kakšne imate izkušnje z registracijo starih tomosov z drugo številko mašine od okvirja? Sem vprašal na tehnične preglede in je energično odgovoril, da morajo biti vse tri številke enake
Kolikor je meni znano mašina sploh ne rabi imet številk ker če ti je počil blok in si kupil novega kot rezervni del, ta nima številk
Mogoče je potem problem, da mašina sploh ima številko, ki v osnovi pripada drugemu staremu mopedu
Jaz imam na ATX-u čist x številko motorja, tablica in Okvir pa se ujemata, pa sploh niso gledali..
Nejc
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Št. okvirja in agregata

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če je moped že registriran in opravljaš samo tehnični pregled, različne številke nebi smele bit problem. Problem je ko moraš opravit homologacijo in skladnost še nikoli registriranega oldtajmerja. Na A3 avtomatiku je bilo potrebno odstranit desno pločevino, da je preglednik poslikal številke udarjene na šasijo in mašino. V mojem primeru se je vse ujemalo in ni bilo težav.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Št. okvirja in agregata

Odgovor Napisal/-a filius »

Mašina je potrošni material, če je pravilen tip mašine potem ni problema z registracijo/homologacijo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori