Registracija mopeda - vprašanje.

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a filius »

hojnikb napisal/-a: Ne Mar 15, 2020 11:57 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Mar 15, 2020 11:33 am odvisno če bo šel štet prestave heh :D
Drugače homologacija je bolj pregled dokumentacije in številk okvirja itd.

Na tehničnem dajo moped na valje in vsako leto obstaja možnost da bo nekdo šel štet brzine.
Lahko mu pustiš moped v drugi prestavi in bo tako imel samo 4 krat za prestavit navzgor :)
seveda če ne presega 50 bo manj opazno
a gledajo pr homologaciji tut stevilke, ki so natolcene na sam okvir, al samo identifikacijsko tablco ?
Tudi okvir in številke mašine. Pri meni so poslikali vse posebaj.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

filius napisal/-a: Sr Mar 18, 2020 7:31 pm
hojnikb napisal/-a: Ne Mar 15, 2020 11:57 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Mar 15, 2020 11:33 am odvisno če bo šel štet prestave heh :D
Drugače homologacija je bolj pregled dokumentacije in številk okvirja itd.

Na tehničnem dajo moped na valje in vsako leto obstaja možnost da bo nekdo šel štet brzine.
Lahko mu pustiš moped v drugi prestavi in bo tako imel samo 4 krat za prestavit navzgor :)
seveda če ne presega 50 bo manj opazno
a gledajo pr homologaciji tut stevilke, ki so natolcene na sam okvir, al samo identifikacijsko tablco ?
Tudi okvir in številke mašine. Pri meni so poslikali vse posebaj.
In ce je bla masina zamenjana? A serijska stevilka masine sploh se more stimat z okvirjem?
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
carbon
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: To Mar 12, 2019 10:07 pm

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a carbon »

Številka mašine ni pomembna, je smatrana kot rezervni del. Ostalo pa mora štimat - vtolčena ( vgravirana ) in številka na idetifikacijski ploščici morata biti enake.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

carbon napisal/-a: Ne Mar 22, 2020 1:08 pm Številka mašine ni pomembna, je smatrana kot rezervni del. Ostalo pa mora štimat - vtolčena ( vgravirana ) in številka na idetifikacijski ploščici morata biti enake.
Ok kul.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a filius »

Tako je, mašina je lahko druga, ostalo pa se more vjemat.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
dsever2
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:30 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a dsever2 »

Jaz bi pa zamenjal "geštel" od avtomatika z drugim ker je na mojem rezervoar rjast in ne vem če se da sploh še rešit...zadaj me pa zanima če lahko sam vtolčem št. od mojega trenutnega okvirja in pol normalno registriram moped? Ker je moj že bil registriran in je verjetno v arhivu...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dsever2 napisal/-a: Ne Apr 26, 2020 11:03 am Jaz bi pa zamenjal "geštel" od avtomatika z drugim ker je na mojem rezervoar rjast in ne vem če se da sploh še rešit...zadaj me pa zanima če lahko sam vtolčem št. od mojega trenutnega okvirja in pol normalno registriram moped? Ker je moj že bil registriran in je verjetno v arhivu...
Če si ti lastnik v sistemu in imaš stare dokumente, bi tudi jaz naredil tako kot si napisal
dsever2
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:30 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a dsever2 »

Lastnik sem jaz ja...imam staro prometno...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dsever2 napisal/-a: Ne Apr 26, 2020 12:06 pm Lastnik sem jaz ja...imam staro prometno...
Potem nebi smelo biti težav, ploščico s podatki daš staro gor in številke moreš utolčt na isto mesto kjer so na starem okvirju
Pa na starem okvirju uničit številke oz izreži tisti del stran, da nebi kdo poskušal tistega uporabit za registracijo na priče
dsever2
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:30 am

Re: Registracija mopeda - vprašanje.

Odgovor Napisal/-a dsever2 »

automatic_7 napisal/-a: Ne Apr 26, 2020 12:13 pm
dsever2 napisal/-a: Ne Apr 26, 2020 12:06 pm Lastnik sem jaz ja...imam staro prometno...
Potem nebi smelo biti težav, ploščico s podatki daš staro gor in številke moreš utolčt na isto mesto kjer so na starem okvirju
Pa na starem okvirju uničit številke oz izreži tisti del stran, da nebi kdo poskušal tistega uporabit za registracijo na priče
Bo mogoče kakšen problem glede števil ki verjetno ne bodo zgledale " tovarniško" ?
Odgovori