Registracija mopeda brez številke na gruštu

Vse kar se tiče mopedov
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Pozdravljeni!

Imam Tomos APN6 Alpino letnik 2001, ki sem ga dal leta 2007 speskat, da bi ga obnovil. Projekt je zastal in bo končan šele letos.

Sedaj je problem, ker od peskanja naprej ni bilo več videt številke šasije na gruštu, takrat pa tudi nisem vedel, kako je s tem. Tudi identifikacijske nalepke ne najdem več.

Drugače pa imam homologacijski kartonček, kjer sta zapisani št. šasije grušta in motorja ter odjavljeno prometno skupaj z zavarovalno polico od zadnjega leta, ko je bil registriran (seveda na moje ime). Moped je bil nov, ko so mi ga starši leta 2001 kupili, sem prvi lastnik.

Videl sem, da se da kupit identifikacijsko nalepko, kako je pa s številko na gruštu? Kako bi se dalo to rešit? Če se kdo ukvarja s tem, bi bilo super, da mi piše na ZS.

Hvala!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tisto bo problem, probaj s točkalom reproducirat.
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Hvala za nasvet! ;)

To sliko sem našel na forumu kot primer, kako serijska številka zgleda. Št. šasije, v mojem homologacijskem kartončku, je 6-mestno število, kar je v tem primeru zadnjih 6 številk pred zadnjo zvezdico, kajne?
Slika
Oblika *ZZ1A6GBAA00XXXXXX* je standardna za APN6 ali je Alpino imel kaj drugače?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Bavec87 napisal/-a: Po Nov 25, 2019 6:09 pm Hvala za nasvet! ;)

To sliko sem našel na forumu kot primer, kako serijska številka zgleda. Št. šasije, v mojem homologacijskem kartončku, je 6-mestno število, kar je v tem primeru zadnjih 6 številk pred zadnjo zvezdico, kajne?
Slika
Oblika *ZZ1A6GBAA00XXXXXX* je standardna za APN6 ali je Alpino imel kaj drugače?
To je novejša nevem, če so imeli vmes takšne.
Ti bom čez vikend pogledal na mojmu ATX k je tudi letnik 2001
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Ej, to bi bilo super. Hvala ti! :)
mkosir
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Avg 10, 2018 12:44 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a mkosir »

Na LPP homologacije pokliči. Mislim ,da bi ti s temi dokumenti oni natolkli uradno številke na okvir.
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

mkosir napisal/-a: To Nov 26, 2019 7:01 am Na LPP homologacije pokliči. Mislim ,da bi ti s temi dokumenti oni natolkli uradno številke na okvir.
Včeraj sem šel vprašat na Avto Krko na homologacije in so rekli, da ni možno, ker ne morem dokazat, da so papirji res od tega grušta, glede na to, da nima oznake. Se bo treba nekako drugače znajt. ;) Mi bi bilo pa škoda, če ga ne bi mogel registrirat, saj je z njim vse regularno, razen tega, da mi je odpeskalo številke, ki so bile že tako bolj površinsko napikane.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a franc »

Včasih so imeli "številke" v vseh malo večjih podjetjih, ker so jih "vtiskali" na opremo (inventar) . Za flašo vina je bila zadeva "urejena" . Verjetno jih ima še vedno kakšen orodjar v kakšni "škatli" . Velikost in oblika varira, ampak to tako ali tako nihče ne ve.
lp
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Saj tako bo tudi treba narest, ker tisto s točkovnim vtiskom ne bo izvedljivo. Okvir je prevelik, da bi šel v gravirno mašino.

Vem, da so starejši letniki ANP6 imeli bolj enostavno udarjeno številko v bok motorja (samo 6-mestno število). Za to imam človeka, ki bi mi to lahko naredil.

Bi mi lahko kdo slikal svoj APN6, ki je letnik pred 1996, da vidim, kje točno je tista številka in koliko velik font je? Rad bi naredil čim bolj original, da bom pri registraciji imel čim manj problemov. Kupil bom tudi tisto nalepko, da se bodo čim manj spotikali ob številko na okvirju.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Registracija mopeda brez številke na gruštu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pred 1998 ker od takrat naprej so homologacije in oznake po standardu
Evo sliko kako izgleda na apn6s:
45100751_574555769664640_1690142263167942656_n.jpg
Odgovori