Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Vse kar se tiče mopedov
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Pozdravljeni, kar veliko vas izdeluje izpuhe na tem forumu pa me zanima, katere programe uporabljate za 2D sablone npr ko zelis narediti sablono midsectiona ki jo potem lahko natisnes in samo obrises na pleh , ali vsi kar na list papirja rocno risete sablone ??
Vsake pomoci bi bil zelo vesel.
Lp :)
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Vsak malo naprednejši program za 3D modeliranje bi moral biti vredu, sam uporabljam autodesk inventor.
Če zadevo malo bolj naštudiraš se da zmodelirati tudi že krivino...

Obstajajo pa tudi enostavnejše aplikacije namenjene samo temu npr:
http://www.blocklayer.com/cone-patternseng.aspx
Priponke
received_972641949470351.jpeg
čokoladni buhtelj
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Evo kaj taksnega sem mel v mislih ... zaj pa samo zadevo nastudirat zakaj se gre heh ker mi se ni vse jasno ... mere za izpuh ze mam samo zaj morem zmodelirat pa potem obrisat na plocevino ... vam lahko pisem na zasebna sporocila ker me se nekaj zanima okoli tega programa ?
Lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a macula »

Najlažje si boš za začetek pomagal s programom cone layout. V 10min ga boš obvladal, le če malo bolj pomisliš. :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Cone layout program pa ze mam samo mi nekak negre ... moti me k nemors napisat mer v milimetrih za vsako stranico pa presek ....
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Bol na priblizno semizdi da deluje ta program haha :P
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a macula »

Program deluje čisto točno. Samo uporabljat ga moraš znat. Nevem zakaj bi rabil mere od stranic, ker niso pomembne. Pomembna je dolzina srednice, pa premer na konceh. Pa malo si moraš na roke poračunat kako boš razdelil naprimer eno krivino, pa kakšen kot bo imel vsak razdelek itd.. Jaz si potem sprintam vse koščke in če me res zanima kako bo izpuh izgledal, jih še zlepim skupaj.
Priponke
20160906_222728.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Sepravi potem sem program tak prov nastudiru ... samo nekaj se ... ta program ti avtomatsko sprinta 2Dsablono v velikosti 1:1 al moras to kje nastavit ?
Zaj sem naredil izpuh kar se tice resonancne komore ... potem bom pa na naredil se header ... za tistega pa se ravno nevem koliko mora biti dolg saj sem dobil mere samo za resonancno komoro ...
Lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a macula »

Avtomatsko ti da 1:1 samo ko daš print moraš kliknit "actual size" oz. "Prava velikost", kjer so opcije fit to page, shrink to fit itd..
Je pa dobro preverit potem. Npr mid premera 100, mora biti širine 314 na papirju.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Breedforspeed
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 9:07 pm

Re: Programi za izdelavo 2D sablon delov izpuha.

Odgovor Napisal/-a Breedforspeed »

Aha hvala pol bo najbolse ce res kr preverim pa zmerim ko bo skopirano na listih ... vam lahko napisem se kako uprasanje na zasebno sprocilo ce se mi se kje zalomi al pa za kak nasvet ?
Lp
Odgovori