Cilinder A5 in A35

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Pozdravljeni, na intrnetu nisem še nič zasledil zato bi porosil vas. Zanima me ali sta cilindra A5 in A35 enaka? Nekateri sicer pravijo da so nekateri pa da ne. Bi mi lahko gdo pomagal, ki je 100% ali sta enaka.

Za odgovor, se že v naprej zahvaljujem!
:D
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a Rexi »

A35 je narejen iz gusa A5 pa iz aluminija. A5 ima tudi malenkost večja rebra. Ne spomnem pa se če imata enako obliko pretočnih kanalov. Naj me kdo popravi če sem kaj narobe rekel.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Rexi napisal/-a:A35 je narejen iz gusa A5 pa iz aluminija. A5 ima tudi malenkost večja rebra. Ne spomnem pa se če imata enako obliko pretočnih kanalov. Naj me kdo popravi če sem kaj narobe rekel.
zamešal si a55 z a5 :)

cilindra sta ista z razliko sesalnega kanala, kjer a5 nima pregrade za lamelni ventil in ima zato drugače narejen (daljši jeziček) lamelni ventil:)

Katera varjanta je boljša z tuning vidika bojo povedal majstri :)
Priponke
reed.jpg
cylinder.jpg
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Super. Ne ne kupujem zaradi predelave ampak ker mi je stari zaribal in potrebujem novega, ampak od a5 ne najdem nikjer večinoma samo a35. Se pravi lahko dam brez kakršnih koli predelav lamelnega ventila ali ga moram menjat ?

Hvala ☺
:D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

MikiGameR napisal/-a:Super. Ne ne kupujem zaradi predelave ampak ker mi je stari zaribal in potrebujem novega, ampak od a5 ne najdem nikjer večinoma samo a35. Se pravi lahko dam brez kakršnih koli predelav lamelnega ventila ali ga moram menjat ?

Hvala ☺
če boš uporabil a35 cilinder in če maš lamelni ventil z tadolgim jezičkom boš moral prilagodit jeziček /skrajšat ga :) Ti A5 cilindri niso ravno pogosti saj so bili na colibrijih a5 in mogoče začetni letniki a35 ampak mislim, da ne ...
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Z vidika tuninga je ta cilinder ki je na sliki slabsi, ker ima booste usmerjene naravnost v izpuh. Jaz sem imel na takemu cilindru navadno lamelo(ta kratek omejevalec) in je delalo bp, tako da lamele ne rabiš druge kupovat. V tvojem primeru samo skrajšaš omejevalec, čene lamele ne boš dobil v cilinder.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

gasper mahkota napisal/-a:Z vidika tuninga je ta cilinder ki je na sliki slabsi, ker ima booste usmerjene naravnost v izpuh. Jaz sem imel na takemu cilindru navadno lamelo(ta kratek omejevalec) in je delalo bp, tako da lamele ne rabiš druge kupovat. V tvojem primeru samo skrajšaš omejevalec, čene lamele ne boš dobil v cilinder.
hvala za info :)
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cilinder A5 in A35

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Fantje hvala ;)
:D
Odgovori