Varovanje mopeda

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Voznik2016
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: So Jun 25, 2016 10:52 am

Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Voznik2016 »

Pozdravljeni,
v roku enega tedna si bom kupil moped in imam nekaj vprašanj glede varnosti mopeda in kako preprečiti krajo.

Sm kr na ene par forumih prebrou, da je veriga nujna. Ampak mene pa zanima ali je mozno dt varnostni sistem, ki bi z signalom sprožil daljinec, ki bi ga imel pri sebi in me tako opozoril, da se nekdo dotika mojega mopeda. Kaj vse je za to potrebno in kje bi bilo to možno kupiti (po možnosti še kakšen gps oddajnik). Ker vem, da se dandanes kradejo za šalo.

Najlepša hvala :)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Berty »

Veriga z 8ko členi, čeprav se tud te da lepo zmrznit s tekočim dušikom in razbit s kladivom. :/
Vedn je možn dobit gps oddajnik, sam rabiš imet telefonsko kartico ki jo filaš z denarjem in potem skoz veš kje je (sms obvestila ko pošlješ sms na tisto kartico), pa vsake tolk baterijo nafilat, samo pridejo koštljivi...
Js sm imel nekaj časa daljinski izklopnik, zvezou tko da je bil poleg navadne vezave na mopedu še dodatna žica za izklop vezana preko releja na maso, in če sem videl da se je kdo hotel odpeljati znjim sem ga pač daljinsko izklopil. :)
APN4M 83'
Voznik2016
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: So Jun 25, 2016 10:52 am

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Voznik2016 »

Hvala.
Sam glede daljinskega alarma, da bi me obvešču o mopedu ce se karkol zgodi, bi pa rabu akumulator, k ga pa na mopedih ni ane? Ali se motim?

hvala
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Voznik2016 napisal/-a:Hvala.
Sam glede daljinskega alarma, da bi me obvešču o mopedu ce se karkol zgodi, bi pa rabu akumulator, k ga pa na mopedih ni ane? Ali se motim?

hvala
odvisno kateri moped imaš namen kupit
glej en bo enostavno odrezu žice od akumulatorja in bo vsa ta alarm tehnika na mopedu crklna in lih tko ti ga bo odpeljal, najbol sigurno je mehansko (zaklep balance(to ima vsak moped serijsko) in eno dobro verigo pa mogoče ključavnica za kontakt(da ga ne užge lih vsak ki pride mimo) pa če ti ga bo hotu odpeljat ti ga bo neglede na to kolko denarja boš zapravu za razne sisteme....
in pa seveda tudi parkjrat ga moreš na primerno mesto
Voznik2016
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: So Jun 25, 2016 10:52 am

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Voznik2016 »

To mas prou ja...

Drgac pa razmislam o nakupu tomos classic 25.

A kdo pozna to serijo? Je vredna svojega denarja?

razmislu sm tut o nakupu skuterja ampak so kolesa zelo mejhna in nestabilna
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Voznik2016 napisal/-a:To mas prou ja...

Drgac pa razmislam o nakupu tomos classic 25.

A kdo pozna to serijo? Je vredna svojega denarja?

razmislu sm tut o nakupu skuterja ampak so kolesa zelo mejhna in nestabilna
tud skuterje kradejo ... tista plastika in kontaktna klučavnica jih ne reši ... če bo hoto tak bo :) sicer pametna zadeva je disc lock samo moreš kupit moped z diskom ... pa še dodatno ketno debelo in oblečeno v nek etui da ti slučajno ne poškoduje barve ...

Slika
Slika

najbolj pa pomaga da moped zunaj če ga zaklepaš prikleneš na javno mesto (ljudje) in za nek znak tako da ga ne more niti prijet pa naložit v kombi ... pa po možnosti zakleneš čez tank ali zadnjo kolo da niti ne more sprednje felge odvit pa it ...

pač največ lahko narediš sam s tem da ga zakleneš na pravih mestih.. če je nekje skrit je lahk še tolko zaklenjen pa bo šou če noben ne vidi da kdo žaga verige ...

kar se tiče pa classic 25 pa osebno bi raje vzel flexerja oz standard če je želja po izgledu avtomatika :) se mi zdijo lite felge bolj robustne in lepši izgled ... classic je neka mešanica med a3 avtomatikom z modernimi dodatki ampak se mi zdi kot da se niso mogli odločit al naj bo classic al modern ... odločitev je pa seveda tvoja ...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

aljo69 napisal/-a:
kar se tiče pa classic 25 pa osebno bi raje vzel flexerja oz standard če je želja po izgledu avtomatika :) se mi zdijo lite felge bolj robustne in lepši izgled ... classic je neka mešanica med a3 avtomatikom z modernimi dodatki ampak se mi zdi kot da se niso mogli odločit al naj bo classic al modern ... odločitev je pa seveda tvoja ...
ima pa classic še črpalko olja tako da dela sam mešanico (kar flexer in standard nimata) je pa res da tisti čep rezevarja olja ni zaklenjen kar bi pomoje nujno moral bit, mislim pa da ima classic ključavnico za čep rezervarja bencina(kar tudi omenjena dva nimata)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Berty »

Voznik2016 napisal/-a:Hvala.
Sam glede daljinskega alarma, da bi me obvešču o mopedu ce se karkol zgodi, bi pa rabu akumulator, k ga pa na mopedih ni ane? Ali se motim?

hvala
Daljinski gps obveščevalci imajo ponavadi interne baterije, ki jih vsake toliko (mesec, dva boljši tudi več) nafilaš preko adapterja doma ;) Da se jih vgradit v zic samo maš potem še tu strošek, lahko ti ga pusti tam kjer je bil motor in je ane..
Kr hudo tole varovat..
APN4M 83'
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

da ne bi odpiral nove teme bom kar tukaj uprasal:

kaj vi naredite da vam mularija ne dela skode na mopedih predvsem obnovljenih
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Varovanje mopeda

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Tomos apn 6 napisal/-a:da ne bi odpiral nove teme bom kar tukaj uprasal:

kaj vi naredite da vam mularija ne dela skode na mopedih predvsem obnovljenih
batine :D

http://www.frcomoto.si/si/nalepke/1013- ... esults=158
Odgovori