Alpino z starim apn motorjem ali z novejšim alu cilindrom..?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
carpenter
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Maj 19, 2016 7:54 am

Alpino z starim apn motorjem ali z novejšim alu cilindrom..?

Odgovor Napisal/-a carpenter »

...torej, kupujem moped, pa me zanima kateri je po vašem mnenju boljši motor. Glede na to, da bo moral premagovati kar precejšnje klance (pokljuka itd.), me zanima če pri alu cilindru ne bo prišlo do pregrevanja, ker ni prisilno hlajen kot stari motor..?

Hvala...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Alpino z starim apn motorjem ali z novejšim alu cilindro

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

carpenter napisal/-a:...torej, kupujem moped, pa me zanima kateri je po vašem mnenju boljši motor. Glede na to, da bo moral premagovati kar precejšnje klance (pokljuka itd.), me zanima če pri alu cilindru ne bo prišlo do pregrevanja, ker ni prisilno hlajen kot stari motor..?

Hvala...
alu cilinder je močnejši ... alu se načeloma tudi lažje hladi kot gus ... zdej če niso to res takšni hribi da komaj prilezeš gor ne bo problema ... sicer če ti bo zmanjkovalo moči v hrib se lahko spet uredi prenos z zobniki in bo spet vleklo v hrib važno je da imaš neko konstantno hitrost, da ne matraš motorja polni gas v prvi brzini
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Alpino z starim apn motorjem ali z novejšim alu cilindro

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jst bi izbral, alu cilinder in obvezno drug avspuh(lahko tudi od starih apn)
carpenter
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Maj 19, 2016 7:54 am

Re: Alpino z starim apn motorjem ali z novejšim alu cilindro

Odgovor Napisal/-a carpenter »

Hvala za nasvete. Šel sem pogledat 2 alpinota-novejši letnik. Katastrofa od mopeda za moje pojme, sramota, da na najem piše Tomos. Potem sem se odločil za legendarni APN 4 S.
Odgovori