Registracija mopeda brez papirjev

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

propero1 napisal/-a:To pol delajo na črno
ne me narobe razumet, oni so edini ki nas lahko rešijo pred to kurčev* slovensko birokracijo, lahko smo jim kvečjemu hvaležni
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a franc »

Samo da vam ne bo kdo potem prišel "pogledat" mopedov.
"Reševanje" pred birokracijo pomeni da kršijo zakon, potem je pa samo še vprašanje časa.
lp
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a propero1 »

franc napisal/-a:Samo da vam ne bo kdo potem prišel "pogledat" mopedov.
"Reševanje" pred birokracijo pomeni da kršijo zakon, potem je pa samo še vprašanje časa.
lp
ko so enkrat v registru jih več nemorajo ven zbrisat.
edini ker bo najebal je tisti kaj to dela
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Take pi..e tudi ne rabite biti. Probaš, pokličeš in veš kje si.Vam sporočim čez dva tedna. lp
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a propero1 »

tomosatx50s napisal/-a:Take pi..e tudi ne rabite biti. Probaš, pokličeš in veš kje si.Vam sporočim čez dva tedna. lp
zakaj smo mi zdaj pizde? Ker pač povemo da delajo to na ilegalen način? Tako pač je, z letom 2013 se je ta sistem ukinil in pol zdaj ni tu fore da delajo oni to na "legalen" način, ker drugače bi tudi vsi to delali. In verjemi če bi bil v bližini bi že zdavnaj to registriral, amapk se mi pač ne splača cele slovenije prevozit, da bi to registriral, ker bodo pol itak še samo gume pa štel original na motorju. Policaji pa tud več niso "glupi", zdaj pa še nasploh ko so izdali nov zakon glede registracij 25-stk.

Kot sem že povedal, na upravni enoti so mi povedali, da delajo nov zakon glede registracij in bi ga naj uveljali meseca maja (ker bi naj takrat pač ble te spremembe možne). Prijatelju pa so povedali, da bo izšel že septembra.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a franc »

propero1 napisal/-a:
franc napisal/-a:Samo da vam ne bo kdo potem prišel "pogledat" mopedov.
"Reševanje" pred birokracijo pomeni da kršijo zakon, potem je pa samo še vprašanje časa.
lp
ko so enkrat v registru jih več nemorajo ven zbrisat.
edini ker bo najebal je tisti kaj to dela
Kar misli si, še sokriv si (pa tole ni hec ampak kaznivo dejanje) .
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a prlek »

Tudi jas sem bil pred kratkim na tehničnem in mi je gospa na okencu znala povedati, da nameravajo spremeniti ta zakon glede papirjev in dati v veljavo skupaj s tem novim zakonom o 25-kah. To bi se naj zgodilo to jesen ali pa najkasneje do drugega leta maja.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a propero1 »

prlek napisal/-a:Tudi jas sem bil pred kratkim na tehničnem in mi je gospa na okencu znala povedati, da nameravajo spremeniti ta zakon glede papirjev in dati v veljavo skupaj s tem novim zakonom o 25-kah. To bi se naj zgodilo to jesen ali pa najkasneje do drugega leta maja.
Tako, naj bi bilo sicer že to leto septembra. Oziroma drugo leto maja in sicer ker je takrat možno spreminjanje zakona (nekaj takega).

A boš tvojega alpinota registrirau? ;)
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a prlek »

propero1 napisal/-a:
prlek napisal/-a:Tudi jas sem bil pred kratkim na tehničnem in mi je gospa na okencu znala povedati, da nameravajo spremeniti ta zakon glede papirjev in dati v veljavo skupaj s tem novim zakonom o 25-kah. To bi se naj zgodilo to jesen ali pa najkasneje do drugega leta maja.
Tako, naj bi bilo sicer že to leto septembra. Oziroma drugo leto maja in sicer ker je takrat možno spreminjanje zakona (nekaj takega).

A boš tvojega alpinota registrirau? ;)
Včeraj sem ga odjavil iz prometa. Itak ni za na cesto kaj čem registracijo plačevat.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Registracija mopeda brez papirjev

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kopirano iz članka 24ur:
"Pomisleke, da bo zaradi starosti težko dokazovati izvor mopeda, kar bi otežilo ali popolnoma onemogočilo postopek registracije, so predlagatelji že vnaprej utišali. V takšnih primerih bi bil dovolj nesporen dokaz o lastništvu, kar pomeni, da bi za mopede veljale enake izjeme kot za starodobnike, traktorje in traktorske priklopnike."
Torej kot je meni znano lahko pri traktorju dokažeš izvor lastništva z kakšno pričo in to potem uveljaviš pri notarju. Zgleda bi to zdaj veljalo tudi za mopede kot je že bilo nekoč.
http://m.24ur.com/novice/slovenija/motor.html
Odgovori