Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Vse kar se tiče mopedov
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a Starie »

Kakšne izkušnje imate z novimi glavnimi gredmi v Tomosih? Kolikor sem iskal okrog, se za Colibrije (T12) dobi samo kitajska gred z napisom UNIS (nima veze s Sarajevom) in ojnico Motocross. V nekaterih primerih piše gor tudi CKR.
Nova zapakirana je zelo mastna, naoljena z oljem, tipično kitajsko, da ne zrjavi.

Potreboval bi novo gred, vendar me rahlo skrbi njena kvaliteta, oz. nesmiselnost vgradnje. Točno povedano, kvaliteta jekla oz. železa ter igličastih ležajev/drsne puše iz bronze.

Razmišljal sem že, če bi kaj priboljšal, če bi zamenjal iglični ležaj z drugim (IKO).


Malo kompliciram, ampak nima smisla vgradit slabe gredi, slabe ojnice z ležajem in nato v bloke nametat SKF ležaje in SKF viton semeringe, da bo za naslednjih 50 let mir (in ojnica odpove čez 2 leti). :evil:
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jaz sem kupil gred z ojnico tmu-motocros, tako piše gor. No tale gred naj bi bila nevem kake dobre kvalitete pa kaj vem kaj vse prehvaljena z strani prodajalca, ampak po 5 urah uporabe v SL original mašini se je začelo slišat neko klokotanje ali kako naj povem. Seveda mi tale zvok ni dal mira in sem mašino razmontiral in glej ga zlomka, nova gred oz. ojnica je dobila luft.

Kupi gred v velotu, znamke MEC, ta mi drži že dobrih 7 let brez težav na apnu.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Glej, nihče nalašč ne prodaja slabih gredi pa čeprav so to Kitajci, prej bi rekel, da jo ti nisi dobro vgradil. Treba je pa vedeti, da od drsnega ležaja batnega sornika ne moreš kaj dosti pričakovati.
LP
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

lojze-si napisal/-a:Glej, nihče nalašč ne prodaja slabih gredi pa čeprav so to Kitajci, prej bi rekel, da jo ti nisi dobro vgradil. Treba je pa vedeti, da od drsnega ležaja batnega sornika ne moreš kaj dosti pričakovati.
LP
Ne razumem, kaj ima vgradnja tukaj veze s tem, da je ojnica dobila zračnost ? Jaz sem mislil, da bo držala en čas, glede na to, kako je bila kao dobra.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a si_me »

Na stari gredi menjaj ojnico, če so polovičke dobre se mi zdi to najboljša rešitev.
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a Starie »

In katera ojnica naj bi bila solidna?
Alfaerre, Vini, Top racing, TMU kako je z njimi?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Starie napisal/-a:In katera ojnica naj bi bila solidna?
Alfaerre, Vini, Top racing, TMU kako je z njimi?
Tale TMU je meni šla fuč, pa tudi tukaj gor enemu uporabniku je šla fuč.

Če imaš dobre polovičke, pol kupi eno ojnico samo z dobrim igličnim BE pa preprešaj ali pa kupi MEC EUR v velotu recimo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Jaz sem kupil gred z ojnico tmu-motocros, tako piše gor. No tale gred naj bi bila nevem kake dobre kvalitete pa kaj vem kaj vse prehvaljena z strani prodajalca, ampak po 5 urah uporabe v SL original mašini se je začelo slišat neko klokotanje ali kako naj povem. Seveda mi tale zvok ni dal mira in sem mašino razmontiral in glej ga zlomka, nova gred oz. ojnica je dobila luft.

Kupi gred v velotu, znamke MEC, ta mi drži že dobrih 7 let brez težav na apnu.
Se mec sploh še dobi? Sicer pa probaj @starie pogledat za rito na frčomoto, če je sploh tako superiorna.
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a Starie »

V Velotu se za T12 dobi izključno samo tisto opisano v prvem postu, Unis z Motocross ojnico, za ostale tipe imajo neko v zeleni škatli, ne spomnim se znamke. Ojnice v Velotu isto samo čingčangčong, bati samo Ds, mađarski in Meteor, kot povsod.

Še nekaj me zanima, če prav razmišljam. Ojnice načeloma vse namenjene za Tomos, pašejo na vse tipe Tomosov? Sornik je po izbiri, glede na želen oz. obstoječi bat?

Hvala vsem za odgovore, v to področje tako podrobno prvič drezam. :D
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a Pich »

Z mec eur in ckr nisem imel nikoli težav, tudi z original gredmi, ki so jih včasih vgrajevali v mopede, ko so ojnice še imele drsni ležaj ni bilo nikoli problemov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori