Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Starie napisal/-a:V Velotu se za T12 dobi izključno samo tisto opisano v prvem postu, Unis z Motocross ojnico, za ostale tipe imajo neko v zeleni škatli, ne spomnim se znamke. Ojnice v Velotu isto samo čingčangčong, bati samo Ds, mađarski in Meteor, kot povsod.

Še nekaj me zanima, če prav razmišljam. Ojnice načeloma vse namenjene za Tomos, pašejo na vse tipe Tomosov? Sornik je po izbiri, glede na želen oz. obstoječi bat?

Hvala vsem za odgovore, v to področje tako podrobno prvič drezam. :D
Tista v zeleni škatli bi lahko bila mec eur. Meteor so čist super bati za tomosa.

Pol pa kupi eno ojnico pravo, pa daj preprešat.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tkole. Jst sm mam v mopedu original tomos polovičke pa CKR ojnico iz velota za 16 evrov. Dela čist odlično, nobenih pripomb. Pa mašinca ni čist original. Bat meteor navaden, tut nikol nobenih pripomb. Za tomos super bat.

Če pa se ne motim ima T12 enak premer spodnjega sornika na ojnici (mislm da 14mm) kot puch pony express, medtem ko imajo tomos apn in automatic mašine premer 16 mm. Nisem pa čist siguren :?: :!:
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

zankrzan napisal/-a:Tkole. Jst sm mam v mopedu original tomos polovičke pa CKR ojnico iz velota za 16 evrov. Dela čist odlično, nobenih pripomb. Pa mašinca ni čist original. Bat meteor navaden, tut nikol nobenih pripomb. Za tomos super bat.

Če pa se ne motim ima T12 enak premer spodnjega sornika na ojnici (mislm da 14mm) kot puch pony express, medtem ko imajo tomos apn in automatic mašine premer 16 mm. Nisem pa čist siguren :?: :!:
Mene če spomin ne vara majo puchi 15mm :S je pa mozno da me vara :D
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Kvaliteta nove motorne gredi in ojnice

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zankrzan napisal/-a:Tkole. Jst sm mam v mopedu original tomos polovičke pa CKR ojnico iz velota za 16 evrov. Dela čist odlično, nobenih pripomb. Pa mašinca ni čist original. Bat meteor navaden, tut nikol nobenih pripomb. Za tomos super bat.

Če pa se ne motim ima T12 enak premer spodnjega sornika na ojnici (mislm da 14mm) kot puch pony express, medtem ko imajo tomos apn in automatic mašine premer 16 mm. Nisem pa čist siguren :?: :!:
Eni imajo 14 eni 14,5 za poniexpres pa ne vem se mi zdi da isi kot tomos.
Za te prve (dvo in tro brzince) imam orodje za brušene lukne na standardno mero oziroma po želji. Brušenje pa pride cca20€
lp
Odgovori