Karburator

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
tomos1989
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Avg 22, 2014 3:32 pm

Karburator

Odgovor Napisal/-a tomos1989 »

Imam APN 4 z cilindrom od 14m in gor original karburator bing 12, brušen cilinder na 42 (elko bat) , motor gre zdaj realnih 70 - 75 km/h. Zanima me če bi se povečala končna hitrost če bi menjal karburator delorto 16 ali 17.5......ali bi potem nastali kašni problemi kot je zalivanje motorja....?
hvala za odgovore
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Karburator

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Načeloma komot menjaš, težav s kašnim zalivanjem ipd. ne bo, če bo seveda nastavitev pravilna. Moč se zna malo povečati.....
tomos1989
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Avg 22, 2014 3:32 pm

Re: Karburator

Odgovor Napisal/-a tomos1989 »

Ne ker kar nekaj ljudi mi je reklo da bo verjetno zalivalo motor.....danes sem montiral deloroto 16 od prijatelja in je delalo odlično in moč se je kar povečala saj je motor pridobil na hitorsti.....sedaj ne vem kaj naj naredim ali naj poskusim še z dellorto 17.5 .....? na motorju bi pa seveda želel imeti dellorot 17.5 ker je še večji in bo verjetno še dobil na hitrosti......zanima me če je kdo imel že iskušnje z takimi poskusi s karburatorji in koliko več vam je spil motor benzina oz. mešanice
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Karburator

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Premer vplinjača naj bi bil enak premeru na prirobnici. APn mislm da ma premer na prirobnici okol 15-16mm ? Pomoje da bistvene razlike med 16 in 17,5 ne bo, lahko pa poizkusiš in poročaš rezultate.
Odgovori