Katero čelado uporabljajte

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

tut js sm si nabavu čelado iz hoferja za 50e.črne barve,spredni del lahko dvigneš gor in ima še dodatno zatemneno šipico.za 50e je ok..vendar pri hitrosti čez 130,nastane hrup v čeladi in kar trese se..
Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a macula »

Problem pri čeladah je, da ljudje z njimi ne ravnajo lepo. Pade po tleh, čisti se bolj malo ali nič itd..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:Problem pri čeladah je, da ljudje z njimi ne ravnajo lepo. Pade po tleh, čisti se bolj malo ali nič itd..
verjemi macula, da če imaš čelado za 500€ lepo skrbiš zanjo. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja nevem, jaz skrbim vedno za opremo kar najbolje lahko, tudi ce mam celado za 150 ali pa recimo potapljasko masko za 30.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:Ja nevem, jaz skrbim vedno za opremo kar najbolje lahko, tudi ce mam celado za 150 ali pa recimo potapljasko masko za 30.
Temu se reče pa dobra vzgoja. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a tomosak »

hehe js sm pa kupu čelado (fotr mi jo je takrat no.. :) ) ene pou leta po začetku furanja z mopedi.. na agra sejmu v Gornji Radgoni od enih k so prodajal še neke kitajske motorčke za 30€.. :) je kros vrjanta in me je že ene parkrat rešila, spredaj je dober centimeter podrajsana ne predstavljam si kaj bi bilo takrat če je nebi imel.. :? pač pocen vrjanta glasna je itak, js se nočem glih v tišin vozt z mopedom.. :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

Pich napisal/-a:
tomosfan napisal/-a:jaz uporabljam čelado znamke can...in sem zelo razočaran ...po pol leta se je barva začela luščiti....pa notranjost razpada...mislim da za tak denar (100€) bi lahko vseeno bila malo boljša...z moje strani jo odsvetujem!
Za 100€ pa res ne moreš dobiti nič pametnega. Da je čelada nekaj vredna moraš odšteti vsaj 300€. Za agv sem dal 450€ za arai pa 560€, pa to še ni v top klasi.
ampak potem bi imel čelado že več vredno kot motor :lol: se mi zdi malo brezveze dajat toliko za čelado dokler imam 50 ccm motor ki ne gre čez 100kmh...glavo pa ščiti ravno tako...če bi imel kaj močnejšega in hitrejšega bi pa itak kupil boljšo čelado...tukaj pa tudi vidim da eni pišejo o čeladi s hoferja za 50€ pa jim že nevem koliko časa dobro služi...res da mi je dvakrat rešila glavo ampak barva je razpokala že prej, pa tudi zelo glasna in vse piha skozi...za 100€ bi lahko vseeno bilo bolje...
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a cerar »

tomosfan napisal/-a:
Pich napisal/-a:
tomosfan napisal/-a:jaz uporabljam čelado znamke can...in sem zelo razočaran ...po pol leta se je barva začela luščiti....pa notranjost razpada...mislim da za tak denar (100€) bi lahko vseeno bila malo boljša...z moje strani jo odsvetujem!
Za 100€ pa res ne moreš dobiti nič pametnega. Da je čelada nekaj vredna moraš odšteti vsaj 300€. Za agv sem dal 450€ za arai pa 560€, pa to še ni v top klasi.
ampak potem bi imel čelado že več vredno kot motor :lol: se mi zdi malo brezveze dajat toliko za čelado dokler imam 50 ccm motor ki ne gre čez 100kmh...glavo pa ščiti ravno tako...če bi imel kaj močnejšega in hitrejšega bi pa itak kupil boljšo čelado...tukaj pa tudi vidim da eni pišejo o čeladi s hoferja za 50€ pa jim že nevem koliko časa dobro služi...res da mi je dvakrat rešila glavo ampak barva je razpokala že prej, pa tudi zelo glasna in vse piha skozi...za 100€ bi lahko vseeno bilo bolje...
motor se lahko kupi nov, glava pa ne!

ne šparat na čeladah
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a Pich »

Podpis pod tole.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a Kamion »

cerar napisal/-a: motor se lahko kupi nov, glava pa ne!
Norca pod čelado se ne da zamenjati ne.... :twisted:
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori