Katero čelado uporabljajte

Vse kar se tiče mopedov
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a franc »

Eni malo narobe razmišljate: "Saj je samo moped" . Pri 50km/h si lahko ravno tako razbiješ glavo kot pri 100 km/h++ . Čelada (seveda če izpolnjuje ustrezno normo) , zaščiti glavo ne glede na ceno (razlike so minimalne) , je pa bistvena razlika pri tesnenju, udobju... Mora pa biti čelada ne glede na cenovni razred brezhibna. Čelada s katero ste doživeli padec sodi v smeti (ker je svoje odslužila), kakšne malenkosti mogoče še, pri kakšnem bolj resnem udarcu pa ni več kaj razmišljati.
V "mojih časih" čelade niso bile obvezne (pa smo očitno vseeno preživeli) , ampak čelada je dobra stvar (žalostno je da nas morajo v to prepričati s "silo" ) .
Pa da ne bom čisto off. Imam 3 Nolanove čelade N40, N52, N103, vsaka ima svoj namen in svoje prednosti in slabosti. Nolan ni ravno najboljši ima pa prav gotovo najboljšo podporo (servis) , tako da je razmerje cena/kvaliteta kar na nivoju.
lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a macula »

Ni samo fora v hitrosti, danes je 1x ali 2x vec prometa kot pred 10-15 leti in je vec moznosti da te kdo zbije ipd.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

se strinjam z vsem napisanim! ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kar se varnosti tiče se čelade ne razlikujejo prav dosti. Vse morajo dosegati varnostne standarde, ki so v eu precej visoki. Največja razlika med njimi je v teži, udobju in hrupnosti. Odvisno, kakšni materiali so uporabljeni in kako natančno je izdelana. Zato čelada iz hoferja ni nič manj varna, kot kaka druga čelada iz precej višjega cenovnega razreda. Seveda pa čelada, ki je že rešila glavo ni več varna.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

Pich napisal/-a:Kar se varnosti tiče se čelade ne razlikujejo prav dosti. Vse morajo dosegati varnostne standarde, ki so v eu precej visoki. Največja razlika med njimi je v teži, udobju in hrupnosti. Odvisno, kakšni materiali so uporabljeni in kako natančno je izdelana. Zato čelada iz hoferja ni nič manj varna, kot kaka druga čelada iz precej višjega cenovnega razreda. Seveda pa čelada, ki je že rešila glavo ni več varna.
Glede čelade iz Hoferja.Trdna mora biti tako kot vse ostale.Fora je le v tem,da nekatere komponente na čeladi so slabše izdelane,kot na ostalih "profi" varjantah
Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Imam ene par čelad:
Premier monza- največ v uporabi, klasična čelada z vizirjem, sem zelo zadovoljen z njo. Do hitrosti 140 kmh ni glasna, več pa nisem sprobal.
Rxa warrior- to sem imel ko sem vozil moped, ima tudi temni vizir, pri hitrosti nad 60 kmh je pa bilo v njej zelo hrupno :?, ampak za moped je bla čist ql

Potem imam še eno Premier za cross, kupil sem jo iz druge roke, za potrebe mopedrenena ipd je čist ok.
Pa še eno AGV letnik 1986, tista pa samo stoji na polici, ni v uporabi, dal pa mi jo je stric.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Katero čelado uporabljajte

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

To sem podedoval od sina, seveda sem mu jaz kupil,
araj rudeča.jpg
ker pa ji je že davno potekla homologacija in sem imel vedno probleme z funkcionarji na tekmah, sem si moral nabavit novo, malo slabšo.
arai rumena.jpg
Ona rdeča je RX ta rumena pa je samo QUANTUM.

lp
Odgovori