Tomos avtomatik problem

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
slo17q
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Sep 02, 2014 4:12 pm

Tomos avtomatik problem

Odgovor Napisal/-a slo17q »

pozdravljeni!
lastim si Tomos avtomatika A3 MS. Imam problem, in sicer: Motor mi je padel po tleh, pa se mi je vtrgala gas zajla. Gas zajlo sem menjal, naredil sem vse, kot mora biti, pa mi, ko ga prižgem, motor sam nabije v "iberture". To je sicer delalo že prej. Zdaj pa, ko dodam na ročki za gas malo ali veliko gasa, motor sam ugasne. Kaj bi lahko bil problem?
Na youtube nalagam posnetek, kako točno to dela, vendar se še nalaga. Ga priložim v komentar spodaj, ko bo.
Že vnaprej hvala za odgovore, LP
Cestnikolega
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 28, 2014 11:57 pm

Re: Tomos avtomatik problem

Odgovor Napisal/-a Cestnikolega »

Poglej, če uplinjač tesni, če ni kaj počeno, ali če kakšno tesnilo ne manjka, ker si menjal zajlo....
Jaz sem imel probleme z uplinjačem, da mi je crkovala mašina, samo kadar kaj ni tesnilo ali pa so bile šobe zabite.
Mogoče je med padcem kaj svinjarije not potegnil... Mogoče boš moral očistit šobe v uplinjaču (spihaš s kompresorjem in mal s kakšno žičko podrezaš..)
A svečko maš čisto?
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Tomos avtomatik problem

Odgovor Napisal/-a maatej »

najprej moreš nastavit štangas oziroma prosti tek da ti nebo nabijal gasa, da nebo crknil moraš pa nastavit zrak/bencin. za prosti tek je šraufek ki ima spodaj fedrček ;)
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos avtomatik problem

Odgovor Napisal/-a Starie »

Najbrž nimaš nobenega izmed vijakov za nastavljanje, ker je Encarwi - Bing vplinjač. Potem ti ostane samo še na ročici gasa za malo odšraufat.
Odgovori