Tomos racing uplinjač

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Pozdravljeni.
Imam Tomos Funtastic 25 zelo podoben Racingu in me zanima kateri uplinjač naj dam gor 12 ali 14
Sedaj imam dellorto phva 10.

Kakšen od teh??
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... search=sha+
http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... ct_id=2793
http://www.frcomoto.si/carburetor%20Del ... h=sha%2012

l.p Žan
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Prosil bi še za kakšen link
:D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zan R napisal/-a:Prosil bi še za kakšen link
:D
zakaj večji uplinjač ? če že zamenjaj z PHVA 14 od 45 verzije z dizo 45 verzije in airboxom 45... ampak boš potreboval še kako drugo predelavo kot sam vplinjač ... sploh pa ima sesalno koleno notri pušo tako da boš moral zamenjat še tega za učinek ... največja blokada pri teh mopedih je pa tako izpuh tako da to bo osnova .... več o blokadah pa najdeš v tehničnem arhivu -> predelave
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Izbuh sem že zamenjal (bitturbo chrome)
sedaj sem imel v mislih uplinjač dellorto sha 14 12 in pa odvzeti blokado iz airboxa. Bom s tem pridobil učinek? Ne nameravam se spuščati v zahtevne predelave.

l.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zan R napisal/-a:Izbuh sem že zamenjal (bitturbo chrome)
sedaj sem imel v mislih uplinjač dellorto sha 14 12 in pa odvzeti blokado iz airboxa. Bom s tem pridobil učinek? Ne nameravam se spuščati v zahtevne predelave.

l.p
"ozko" grlo je še vedno koleno vplinjača, tistega boš moral zamenjat skupaj z vplinjačem.
najbolje pa je da uporabiš originalne dele tako, da bo 100% pasalo, ker SHA vrjetno ne bo pasal na originalno koleno
ampak PHVA 14, ki je gor v originalu na 45. najmanj težav boš imel z tem.

pa airboxom 45 ali pa nek drug filter + set diz za nastavitev vplinjača.
mislim da boš prez težav dobil dele rabljene na forumu glede na to da so ti deli uporabljeni na poštarskih alpinotih, ki pa so že nekateri odslužili svoje in se prodajajo po delih.
Napiši oglas pod kupim ali pa se obrni na tomos koper za nove dele
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Torej koleno za 45 verzijo že dobim pri uplinjaču 45 ? ali je menjava airboxa nujna? ze nak rezervni del sem že pred kratkim poslal zanimanje v tomos oni pa so mi poslali list njihovih posrednikov-trgovin. Katera je najbolje založena velo črnuče???
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Bi mi lahko kdo poslav kakšen link pravega artikla lepo prosim....
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kolena ne dobiš zraven ampak boš moral kupit posebaj ... pravtako ne dobiš airboxa ... diza je takšna kot je ... če kupuješ originalne dele vse v kompletu ne boš imel probleme pri nastavljanju vplinjača ... če boš kupoval malo tu malo tam sem skoraj prepričan da boš čez nekaj časa pisal motor se pregreva in trokira (ker ne bo pravilno nastavljen) ...

Če ti tomos ne more zagotovit potem bi se osebno obrnil na najbližji VELO
zan R
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Avg 11, 2014 7:22 pm

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a zan R »

Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos racing uplinjač

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

http://www.frcomoto.si/carburetor%20Del ... earch=PHVA ta vplinjač ... koleno preveri za pušo če je notri da ne boš brezveze kupoval ampak ponavadi so bile ... sicer pa da ne boš stran metal 80e bi lahko kupil rabljeno za okoli 30e ali pa dobi nekoga od mojstrov tukaj (KVAS,CERAR) da ti naredi koleno in potem lahko gor spraviš tudi 14/12 ki si ga prej objavil ... osebno nebi kupoval novih delov ampak bi uporabil rabljene ker za tistih 5km/h razlike in nekaj pospeška je 80e preveč ... sploh pa brez zamenjave elektrike oz tuljave bojo rezultati bogi, ker bo elektrika še vedno blokirala (trokiranje na obratih) ... daj si malo preberi forum in premisli koliko se ti to sploh splača, kakšne so tvoje želje, koliko si pripravljen zapravit, kakšne predelave že imaš itd.
Odgovori