Nova šalica sklopke za APN 4 ali ATX?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Jule
batzajla
Prispevkov: 45
Pridružen: So Okt 31, 2009 3:21 pm

Nova šalica sklopke za APN 4 ali ATX?

Odgovor Napisal/-a Jule »

Imam eno sitnost. ATX.

Mašina APN 4, BT cilinder.

Meni motor po generalki ful vibrira na srednjih obratih, čez razpon nekje 3000 obratov. Prej ni vibriral tolk. Sedaj je moteče. na visokih dela dokaj ok. Tresenje je precej moteče, use plastike na atxu rožljajo.

Mašina je dobro pritegnjena.

Magnet ne opleta, sem pogledal je gred v centru in magnet prav tako.
Glede na to da sem dal novo gred, ostane še šalica sklopke. Ta se mi zdi da malo opleta, mogoče sem jo zvil ko sem zategoval.

Sem kupil novo šalico sklopke za APN 4 in te nove šalice so tako za en jajc narejene, da opleta skoraj toliko kot to ki imam v mašini. (test je bil: vpeta stara gred na stružnici, nataknjena šalica gor, vse v centru, samo šalica pleše). Zato nisem niti mašine odpiral, da bi ta jajc dal noter.

Bodo v trgovini naročili še par komadov, da bom pogledal če je kak boljši.


Zanima me pa slednje:

A paše ATX šalica sklopke v APN 4 mašino? Je sklopka ista? Potem bi načeloma lahko tudo šalica pašala?

Glede na to, da ima še obroček na koncu bi mogla manj opletat zaradi malo boljše izdelave (upam)

Slika

Sam nevem če paše v staro mašino? Je kdo probal že kaj podobnega?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Nova šalica sklopke za APN 4 ali ATX?

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Mislim da bi moralo pasati.

Ampak jaz bi zamenjal celoten pokrov sklopke in notri bi vgradil novo sklopko (pač novo šalčko, nov tip sklopke, nov mehanizem).

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Nova šalica sklopke za APN 4 ali ATX?

Odgovor Napisal/-a folc »

poglej da nimaš zluftane gredi
dizel sploh ne! :)
Odgovori