Atx,svetloba prve kratke luči

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Zdravo,danes sem med voznjo ponoci opazil da mi prva kratka luc na momente zasveti zelooo mocno,in tudi zelo bela svetloba pride,kar mi je zelo usec,ker ni ona standart slaba rumena svetloba kot jo imajo ponavadi tomosi,zdaj me pa zanima kje naj bi bila napaka da se mi je to naredilo da je prisla ta bela mocna svetloba ... Gor je pikolo vzig
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Tilen napisal/-a:Zdravo,danes sem med voznjo ponoci opazil da mi prva kratka luc na momente zasveti zelooo mocno,in tudi zelo bela svetloba pride,kar mi je zelo usec,ker ni ona standart slaba rumena svetloba kot jo imajo ponavadi tomosi,zdaj me pa zanima kje naj bi bila napaka da se mi je to naredilo da je prisla ta bela mocna svetloba ... Gor je pikolo vzig
tipično tomos ... na višjih obratih luč boljše sveti :D
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Se enkrat preberi...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najbrž gre nitka koncu.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mogoče imaš slab stik na zadnji luči
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Na istih obratih se kratki luc zmesa,in dobi mocnejso belo svetlobo,kabli so na novo potegjeni
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Atx,svetloba prve kratke luči

Odgovor Napisal/-a si_me »

Če imaš slabo maso lahko to vpliva, tako da preveri rjave kable, ki dobijo maso z okvirja.. Težave lahko tudi povzroča regulator napetosti, ki gre h koncu, če bodo začele na obratih pregorevat žarnice, je to glavni krivec.
Ali pa kot je omenil @avtomatic_7 slab stik na zadnji luči, tudi zaradi tega lahko utripa prva luč, če zadaj prevaja enkrat boljše drugič slabše..
Normalno pa je da luč slabše zasveti pri zaviranju, saj se vklopi štop luč zadaj..
Odgovori