Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

če mene spomin ne vara tomos 14ka sodi med tiste ki serijsko presegajo hitrost 45km/h kar pa pomeni, da rabiš za vožnjo izpit vsaj A1 kategorije (125cc)... medtem ko atx sodi še pod AM (oz bivšo H) in se lahko vozi z izpitom za avto ... Sicer Tomosi, ki se lahko vozijo z izpitom AM so: avtomatiki,apn, atx ... medtem ko za Tomos 14,15, bt, ctx in e90 potrebujete izpit A kategorije ...

http://www.tomos.si/slo/o-tomosu/arhiv-vozil še povezava, kjer se lahko vidi teoretične hitrosti mopedov in pri 14ki je to 72 tako da obvezno izpit A kategorije ...

lp aljo
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a Starie »

Disk zavora sploh ni tako pomembna pri mopedu, z navadnimi bobni se ravnotako lepo ustaviš, saj 50 km/h ni neka hitrost.

To v zvezi s starodobniki si marsikdo zamišlja da je enostavno in fajn, ker pa sem sam pred kratkin opravil ta proces lahko rečem da je zelo drago in je kar nekaj skakanja okrog. Za pridobitev statusa starodobnika lahko računaš okrog 200 eur + vsako leto moraš plačati članarino okrog 40 eur + v zakonu je zapisano da se takšno vozilo s statusom starodobnika ne sme uporabljati za vsakodnevno uporabo.

Priporočam da se najde moped z dokumenti in se ga registrira kot navaden moped.
Trenutno stanje je takšno, da vozila brez dokumentov ni možno registrirati.
So izjeme, kar pa ni pravilo da bo tudi tokrat uspelo.


Če je tako, kot je napisal aljo69, pa lahko tako ali drugače pozabiš na registracijo brez dokumentov. Za motorno kolo to ni možno.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Za moped je najceneje navadna registracija: 15€ zavarovanje in 25€ za tehnični :P

Disk ni nuno potreben je pa dober dodatek...

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a macula »

Mogoče bi lahko razmišljala o avtomatiku, čeprav jebelacesta jih je več kot starega železa in ni moped tako pristen. Za moped (25km/h brez izpita) se pa spet da 500eur, ker preplačaš to da je brez izpita, govorim o flekserjih, youngsterjih...

Izdelava dokumentov je pa res draga, kot so ostali rekli, 200eur kar izhlapi, stem da prevoziš kar dosti sem in tja, pa še članarina za klub je zraven.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
VeroniCa
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Maj 01, 2014 11:06 am

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a VeroniCa »

Se zadnjic pisem, da se vam zahvalim za vse informacije in pomoc pri iskanju pravega mopeda.Prisle so mi zelo prav!
Da zakljucim, ce vas zanima, zadeva se je zelo dobro iztekla. Nasla sem moped, za katerega mislim da bo fanta navdusil in ze caka v garazi da mu ga predam na RD pikniku.
Kupila sem tomosa apn 4, letnik 76, generalno obnovljen, s papirji, pa se fajn izgleda :) z registracijo pa tudi ne bo problemov! Moram reci, da se zelo fajn peljat z njim in mislim da je bil ta nakup kar dobra poteza:)
Prilagam vam se sliko mopedka.

Bodite v cvetju!
Veronika
Priponke
image.jpg
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Dekle potrebuje pomoč! -> nakup mopeda za fanta

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlo lep ! pametna odločitev ;)
Odgovori