registracija mopeda brez dokumentov

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosAPN6s
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Feb 02, 2014 11:58 am

registracija mopeda brez dokumentov

Odgovor Napisal/-a tomosAPN6s »

Zanima me kako registrirati moped tomos apn brez dokumentov in papirjev?

Moped preverjeno ni ukraden.. Nekje (na nekem forumu) piše naslednje; "Danes mi je uspelo registrirat Colibrija,kljub temu,da nisem imel dokumentov.Zadeva je čist izi,rabiš eno pričo,ki podpiše,da je moped res tvoj(jasno ne sme bit ukraden).Plačaš cca 60 evr. pa je.Samo zavarovanje košta 19 evr. ostali stroški za tablco,pa prometno pa... 40 evr.Kje je smisel pridobivanja certifikata starodobnika ? Nej mi to kdo razloži."

Ali je stvar res tako enostavna? Če je, kje in kako se lahko to uredi?
Prosim za pomoč, hvala!! :)
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: registracija mopeda brez dokumentov

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

meni so na tehničnem preko serijske številke našli lastnika ki je zapisan v evidenci (če je bil motor kdaj registriran v slo) potem sem poklical lastnika in sva se zmenla nardila prepis in potem lahko nardiš tehnični in dobiš novo prometno in use kar spada zraven...je pa res da sem imel kopijo stare prometne...ampak nevem če to kaj velja...lp
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: registracija mopeda brez dokumentov

Odgovor Napisal/-a Starie »

O tem se je že veliko pisalo na forumih, "Kje je smisel pridobivanja certifikata starodobnika ? Nej mi to kdo razloži.": nekoč je bil smisel, sedaj ga je vedno manj, vsekakor pa niti ne razmišljaj o njemu če ga misliš imet za moped. Raje pozabi nanj.

Za cca 200 € ti spravijo moped brez papirjev v promet, to je to. Mora pa ustrezat vsem pogojem za pridobitev statusa: starost najmanj 30 let, primerna ohranjenost, originalnost, vozila se ne uporablja za vsakdanji prevoz,... Vozilo ti njihov komisionar pregleda, napiše zapisnik, izstavi lepo položnico, nato ti še na homologacijah vse poslikajo in popišejo, zopet pokasirajo (+72 € poleg tistih 200)V prometnem dovoljenju ti nato piše "starodobnik" in od oktobra letos dobiš novo modro tablico z oznako MV (muzejsko vozilo) namesto običajnih GO, LJ, NM, KP,...

Trenutno sem v fazi ko spravljam avto v to "stanje", pa počasi računam da me to stane več kot navadna registracija.


Pred časom se je dalo registrirati z izjavo o lastništvu, sedaj to praviloma ne uspe, oz. tu pa tam - odvisno od ekipe na registracijski enoti. Tako pravijo.

Še najlažje je v primeru, ki je v predhodnem postu zapisan.
Odgovori