Kot vilic, predtek kolesa,...

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Kot vilic, predtek kolesa,...

Odgovor Napisal/-a brejker »

Par ur nazaj sem si kupil APNgrušt + felne (spredaj disk) + malenkosti. Mašina manjka zaenkrat.

Že nekaj časa imam v mislih, da bi sestavil 14tko z diskom spredaj in malo bolj na racing styling (caffe-14 ali naked-D6) + tuning.

Okvir je zelo lep. Brez rje-lepa barva in ga je malo škoda, da ga nebi uporabil. + Papirje bom dobil zanj.
Rad bi moped, da dobro pelje (sport).

Zato sprašujem kakšen je kot vilic pri ostalih okvirjih ATX/BT in 14/15 ?
Nahitro sem zmontiral svoje vilice gor na grušt in se kar malo začudil pod kakšnim velikim kotom so postavljene (bolj enduro/cross style). Za dolge ovinke in za "križarit" je to super. Čim pride do hitrih in kratkih ovinkov predtek kolesa postane problem že zaradi samega prenosa teže na sprednje kolo. V skrajni sili lahko okvir zažagam in zakrivim vrat bolj nazaj in tako zmanjšam kot vilic in predtek kolesa.
Malo teorije za tiste ki nevejo o čem govorim: http://www.motoguzzi-si.com/Geometrija/Geometrija.html

Sprašujem pod kakšnim kotom imajo ostali okvirji zmontirane vilice.

Obstaja aplikacija za android telefone ki ima "vasrvago". Če ima kdo toliko časa, da mi izmeri ta kot bi bilo super.
Je pa pogoj, da je moped vertikalno raven in na podlagi na vasrvago. Svojih vilic nisem pomeril, ker sem šele zdajle spomnil idejo, da bi primerjal kote vilic/vrata preden kupim 14 okvir.

Če so ti podatki že kje na internetu bi bil pa seveda vesel tega linka :D
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Kot vilic, predtek kolesa,...

Odgovor Napisal/-a macula »

Dej povej kako je ime aplikaciji na playu. Bom stegnil dol, pomeril, pa prilepil slike, lahko tudi v tehnični arhiv. Lahko naredim za junior, ctx, e90, BT, pa še kaj bi se našlo..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Kot vilic, predtek kolesa,...

Odgovor Napisal/-a brejker »

Jaz imam aplikacijo- Smart Compass.
Če obrneš telefon pokonci ti pa meri stopinje nagiba telefona. Vem, ni boh vekaj ampak za silo bo.
Prej najdeš mulca s pametnim telefonom kakor pa šlosarja z merilcem nagiba :mrgreen:
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Odgovori