tomos d5 reprodukcija

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a jagnje »

Pozdrav,
malo že star postajam in se mi ne da več gonit pedalov tolk ko včasih, še posebaj pa zdaj ko sem se v hribe preselil :)
Torej, iz lenobe sem se odločil nabavit nek moped, ki ga lahko vozim z atomobilskim izpitom, izpit A kategorije mi je bil nažalost odvzet še preden sem nedolžnost zgobil...mladost je norost ne :)
Torej, rad bi si nardil nek vizualni približek tomos d5(z motorjem se bom ukvarjal potem ko bo stvar že na cesti). Torej, predvidevam da bom uporabil okvir stari štirke. Vse ostalo pa nimam pojma, nisem teh mopedov že vsaj 10 ne šraufal :)
Katere vilce bi rabil in katere feltne? Bom mogu kaj spremenit geometrijo okvirja, naklon vilic itd?
Kako je pa potem z registracijo tega? Full težijo, če zadeva drugače od originala zgleda? Kaj če s kupljenim okvirjem ne dobim papirjev? Tastaradva tekmujeta z oldtimerji in sta rekla, da nebi bil nek večji problem dobit homologacije preko kluba starodobnikov...sam včasih se raje ukvarjam z raznimi uradi, kot pa trošim čas preljubih staršev :)
LP
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

d5 je narejen na osnovi tribzinca d6 pa na osnovi apn4 ali sl.. tolk za začetek.
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a jagnje »

trobrzinc ja...temu smo pravli stara štirka kot mulci :) hvala, zej ne bom več mešal.
kakšna je pa velikost platišč, 17?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a macula »

19 col ce se prav spomnim.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a jagnje »

pa to take original na trobrzincu al so to od kakega drugega modela?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a macula »

original so 19col na trobrzincu.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: tomos d5 reprodukcija

Odgovor Napisal/-a jagnje »

super! pol morm dobit zdej trobrzinca s papirji...to bo še zanimivo :)
Odgovori