TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Vse kar se tiče mopedov
matijag
vplinjač

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a matijag » Če Mar 29, 2018 1:54 pm

Bi šel stavit, da je zmanjkalo plutovinastih sklopk, pa so našli v skladišču še nekaj starih azbestnih za porabit.... Naš standard 25 je "preživel" samo 6500 km s plutovinasto sklopko, od tega z airsalom 38mm cca 3500 km. S starimi A3 lamelami pa kar lepo laufa že kar nekaj časa...
Da bi naredil 35.000 km in kitom pa ne verjamem. Edino če se vozi samo navzdol, navzgor pa pedalira... :D :lol: :mrgreen:

Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Kraj: okolica Nove Gorice

Odgovor Napisal/-a automatic_7 » Če Mar 29, 2018 2:13 pm

sej za sklopko je problem število speljevanj (ter sunkovitsot le teh) in prestavljanj,
američani imajo pedala tako da ob speljevanju malo pomagajo mašini in s tem ni take obrabe sklopke.
Možno tudi, da so za njih zamenjali material lamel

https://www.facebook.com/tomahawk.moped ... =3&theater

kot kaže so mu sedaj pri teh prevoženih km menjali lamele na prvi sklopki

mtl_slo
batzajla

Odgovor Napisal/-a mtl_slo » Po Apr 16, 2018 5:48 pm

Če še jaz dodam na kratko izkušnjo. Tomos MC50, letnik 2006 se mi zdi. V zadnjem zavornem bobnu sploh ni bilo kovinske puše za zaviranje (kolo je iz aluminija) :o . Ležaj pri krmilu je bil cel zarjavel,
Drugače pa motorček lepo dela. Doma je še en A3S letnik 1989, ki še vedno šiba, zamenjati je bilo potrebno le vzmet v menjalniku, lamele so še vedno kot nove :). Pa amortizerje bo treba še obnovit.
Tudi en A5, letnik okrog 2000 lepo laufa, le prednji amortizerji so potrebni popravila.

Moj zaključek: z žalostjo lahko potrdim, da je kvaliteta konkretno padala z leti... :(

Odgovori