TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Imel sem alpinota letnik 2008, drugi lastnik. Ko sem ga kupil so prgorevale žarnice, vendar sem to napako popravil z zamenjavo reglerja. (indijski je crknil- sem dal pol made in slo). Pa bil je že varjen tam ko prideta prišraufana zadnja amortizerja na okvir. Rjavel ni, res pa je da sem ga imel samo eno sezono. Peljal se je čisto ok. Imel sem L bat, 5 prestav ter lipnika. Dosegel je hitrost okrog 60 km/h. Za moje pojme čisto ok motorček.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

hah šele zdej sm opazu da piše novejše od letnika 2000
torej tudi moj atx l.2001 :D sm zelo zadovoljen, čeprav je bil najverjetneje razbit ker ko sm ga dobil je imel zvite prednje vilce in zadnji obroč
pimpek
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jul 29, 2013 7:29 pm
Kraj: preddvor

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a pimpek »

Živjo! mene pa zanima če se splača kupt rabljenega tomos hip hop od pošte?? mel bi ga pa za po gozdu pa po travnikih :P
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pimpek napisal/-a:Živjo! mene pa zanima če se splača kupt rabljenega tomos hip hop od pošte?? mel bi ga pa za po gozdu pa po travnikih :P
poštarski so že zjahani ponavadi pa hiphop ogrodje je švoh in ni primerno za brezpotja ;)
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Mašina poštarska je v osnovi neuničljiva, le odvisno koliko zjahano dobiš.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a blazzy »

No še jst lohka nekaj napišem po zgornjem obrazcu.Imam Flexerja letnik 2011.kupil sem ga en mesec nazaj.Z njim sem že prevozil okli 250km.Vse skupaj jih ima zdaj okli 2160.Deluje mi odlično,vedno vžge v prvo,kar sem imel tažav sem menjal samo zajlo za prednjo zavoro ker se mi je strgala.
Uporabniški avatar
bravo
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Jan 05, 2013 3:58 pm
Kraj: Občina Koper

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a bravo »

Seveda lahko zato sem odprl to temo ;)
Če še kdo ni napisal pa kar...
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

Imam Alpinota letnik 2009. V pogonu je vsaj 4X tedensko. Velja omeniti, da je bil vožen tudi v slabem vremenu (pozimi in v dežju), ter da ne pije samo bencina in 2T olja. Kilometrov ima okol 7K. Problemi: rjavi (že znano), zlomljen plastični nosilec kick štarterja- ne povrača sam tačke, prekurjen regulator (jst kriv :mrgreen: ) Končna hitrost je 60+ po ravnem. Je pa predelan. Mašina super, edino zdi se mi da bi lahko malo lepše šaltal (primer: lepše prešalta iz 1. v 2. v nizkih obratih kod pa v visokih
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

zankrzan napisal/-a:Imel sem alpinota letnik 2008, drugi lastnik. Ko sem ga kupil so prgorevale žarnice, vendar sem to napako popravil z zamenjavo reglerja. (indijski je crknil- sem dal pol made in slo). Pa bil je že varjen tam ko prideta prišraufana zadnja amortizerja na okvir. Rjavel ni, res pa je da sem ga imel samo eno sezono. Peljal se je čisto ok. Imel sem L bat, 5 prestav ter lipnika. Dosegel je hitrost okrog 60 km/h. Za moje pojme čisto ok motorček.
Pozibil pa sem povedat še to da je sprednja zavora premalo odločna, ne ustavlja zadovoljivo. Čeprav to bi se dalo rešiti z namestitvijo prednje feltne in teleskopa od modela hiphop.
Uporabniški avatar
bravo
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: So Jan 05, 2013 3:58 pm
Kraj: Občina Koper

Re: TOMOS Kvaliteta novih mopedov

Odgovor Napisal/-a bravo »

Hja zavore kolikor jaz vem so pri vseh alpinotih (razen poštarskih) bobnaste zato me to niti toliko ne čudi.
Menjalnik pa je, kot sem že prej omenil, malo tako že od prvih apn-ov.
Odgovori