Katero olje tankate v vaš moped?

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

arkas napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:
MaticK napisal/-a:Lp. Mene pa zanima kaksno mesanco prporocate za cca 11-12k obratov, z motul 800 seveda :P do zdej sm tankov 3% z petrolovim oljem ( zih je zih ) pa se ze poznajo manjse rise na batu po cca 300km.
Rise na batu sigurno niso zaradi olja.
Tudi jaz tako menim pa nisem hotel težit.
LP
Kaj oz. kdo je pa ponavadi največji krivec za nastanek "risov" na batu in cilindru?
Če imaš namontiran filter, potem ni drugega kot nečistoča v karterju, ali pa slabo opran cilinder, če pa si brez filtra pa lahko potegne skozi uplinjač kakšno nečistočo. Druge variante ni. No pri dirkalniku nikoli ne vozim z filtrom, pa te težave še nisem zznal. Pri utekanju bi bilo možno, da nastanejo risi zaradi ostrih robov na obročku?
LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Rise nastanejo tudi zaradi preveč zraka v zmesi, ker stiska bat. To je najpogostejši vzrok. Potem so tu še razne nečistoče, kot je že Lojze omenil.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
MaticK
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 13, 2015 11:49 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a MaticK »

Pich napisal/-a:Rise nastanejo tudi zaradi preveč zraka v zmesi, ker stiska bat. To je najpogostejši vzrok. Potem so tu še razne nečistoče, kot je že Lojze omenil.
Je ze boljs sm drug fer gor obesu pa nanov nastavu, rise se ne povecujejo vec. Mesanco pa delam zdej 2% :)
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo, mene zanima katero olje, potem takem priporočate? Namreč, do zdaj sem uporabljal od husquarve, LS+ in XP olje...saj ni slabo, sploh za 4-ko, ampak na e90 mašini? Motul 800?

Lp!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a prlek »

apn4m napisal/-a:Zdravo, mene zanima katero olje, potem takem priporočate? Namreč, do zdaj sem uporabljal od husquarve, LS+ in XP olje...saj ni slabo, sploh za 4-ko, ampak na e90 mašini? Motul 800?

Lp!
Tudi jas sem nekoč mislil, da bolj ko je sintetično olje boljše je. Ampak to je brezvezno pretiravanje in metanje denarja, razen če maš hudo mašino, ki se med vožnjo vrti nonstop v višave od 14.000 naprej. Na tvoji štirki grem stavit, da je toliko saj in neizgoretega olja v izpuhu, da bi ga lahko ponovno vlil v kanto. Za original manjše mopede je recimo od stihla mineral olje več kot super, za kakšne ctx, e90 pa tudi lažje do srednje predelave pa vzemi polsintetično olje, recimo motul scooter expert. Meni z njim deluje super mašina pa tudi paca mi ne. In vsepovsod delam 2%. V kolikor pa ti vplinjač dela prerevno mešanico pa ti niti najboljše olje na svetu ne pomaga.
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a apn4m »

prlek napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Zdravo, mene zanima katero olje, potem takem priporočate? Namreč, do zdaj sem uporabljal od husquarve, LS+ in XP olje...saj ni slabo, sploh za 4-ko, ampak na e90 mašini? Motul 800?

Lp!
Tudi jas sem nekoč mislil, da bolj ko je sintetično olje boljše je. Ampak to je brezvezno pretiravanje in metanje denarja, razen če maš hudo mašino, ki se med vožnjo vrti nonstop v višave od 14.000 naprej. Na tvoji štirki grem stavit, da je toliko saj in neizgoretega olja v izpuhu, da bi ga lahko ponovno vlil v kanto. Za original manjše mopede je recimo od stihla mineral olje več kot super, za kakšne ctx, e90 pa tudi lažje do srednje predelave pa vzemi polsintetično olje, recimo motul scooter expert. Meni z njim deluje super mašina pa tudi paca mi ne. In vsepovsod delam 2%. V kolikor pa ti vplinjač dela prerevno mešanico pa ti niti najboljše olje na svetu ne pomaga.
Na 4-ki imam sicer SL setupm, ampak ok...gre se mi bolj za e90...hvala za odgovor!

Lp!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Danes slabih olj praktično ni. Pomisli kaj je bilo takrat na trgu ko sta s proizvodnih trkov zapeljala e90 in SL. Katerokoli olje za mešanico boš uporabil je mnogo kvalitetnejše kot takratna olja. 2% sta vrh glave.
Drugace pa tako kot je povedal prlek, če je diza premajhna tut 15% mešanica ne pomaga...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a filius »

Sam uporabljam Castrol Power 1 oz. bivši TTS. Cena 8.9€ na liter, delam pa mešanico 2%.

Kot so ti ostali povedal, BZ je pretiravat ker so danes praktično vsa olja OK za tomosa.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

če prijatu v rs 125 tanka stilovga pa skos gre pol gre apn an vse ;)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Katero olje tankate v vaš moped?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Zadnje čase sem delal mešanico z motul 510,
od junija pa mešam z ELF moto 2 tech
https://www.mimovrste.com/ostala-olja/e ... 2-tech-1-l

in moram rečt da je glede na temperaturno tipalo ki ga imam pod svečko, sedaj motor za do 10 stopinj hladnejši, glede na iste prevožene poti in manj dimi kot z motul 510. Z obemi delana 2% mešanica.
Odgovori