Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
franc
vplinjač

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a franc » Sr Jun 05, 2019 5:59 am

Čisto iz osebnih izkušenj, so moment ključi s prevelikim obsegom neuporabni. Bolje je če imaš manjšega (5-25 Nm) in večjega (20-200 Nm) oz. do kolikor pač rabiš. Z velikim ključem je težko (včasih nemogoče) privijati z manjšimi navori.
lp

getriba
auspuh lager

Odgovor Napisal/-a getriba » To Jun 11, 2019 11:39 am

Zanima me, kaksne kvalitete je v splošnem jeklo na tomosih. Opazam da na odrgninah ne gnije kar tako, ampak patino pa vseeno hitro dobi. Kot da gres cez s konverterjem rje. Je to s cim tretirano? Kaksna elektropolacija? Ali zgolj golo jeklo pa samo primer + finis cez?

Kaj delate tisti, ki res v nulo obnavljate? Kvaliteten primer na jeklo ali date prej cinkat?

Tadi
vplinjač
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a Tadi » Sr Jun 12, 2019 9:16 am

Jaz sem že leto ali dve nazaj zbrusil ščit ketne od apn-a, pa še vedno ni zarjavel.

jkanoni
glava cilindra

Odgovor Napisal/-a jkanoni » Po Jul 01, 2019 5:57 pm

Predvsem je odvisno od kvalitete jekla in klime v kateri se kovina nahaja. V vsakem primeru je potrebno rjo temeljito zbrusiti ( peskati) ter nato tretirati z epoksidnimi osnovnimi premazi. Lakira pa se z dvokomponentnimi laki, ki so prožnejši od ostalih. Pri metalnih barvah se pa uporablja t.i. bazo ter nato lakira z transparentnimi dvokomponentnimi barvami!

srepan
auspuh lager

Odgovor Napisal/-a srepan » To Avg 06, 2019 6:25 pm

Pozdravljeni! mene pa zanima, če so kakšne komplikacije pri tehničnih pregledi zaradi menjave števca pri hip hopu ? Namreč, števec za kilometre se je zataknil in ne šteje KM naprej.

matijag
zobnik

Odgovor Napisal/-a matijag » To Avg 06, 2019 7:57 pm

Pa si prepričan, da se je števec zataknil? Pogosto se obrabi zobnik polža na prednjeem kolesu, ali pa zajla (china quality). Se mi zdi da kilometre vpisujejo bolj informativno, če poveš da si menjal števec, ker se je pač pokvaril, nebi smel bit problem.

srepan
auspuh lager

Odgovor Napisal/-a srepan » Sr Avg 07, 2019 1:00 pm

Zajla je nova, polž je pa rabljen. Hitrost kaže, kilometrov pa ne šteje

Odgovori