Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Zdravo, kupil sem apn6s letnik 1993, nakar doma opazim da zadnja luč sveti nonstop, tudi ko so luči ugasnjene.
Kaj bi lahko bilo narobe, preden grem razdirat?
Nekoč sem imel apn6s letnik 96, ki je imela tudi stop luč. Ali je tale že serijsko nima, ali pač samo ne deluje?
Bi naredil tehnični, če sveti luč nonstop?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Katera žarnica sveti zgornja ali spodnja?
Bi rekel da ima tudi stop luč in ti ta stalno sveti. Saj stop stikalo ima stalno napajanje neglede na ostale luči.
colibrit1265
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Okt 14, 2018 5:51 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a colibrit1265 »

Za vikend bom doma da lahko podrobneje preverim, sem pa že med nakupom opazil da stop luč ne deluje, prodajalec je rekel da je ta model pač nima. Da luč sveti nonstop nisem bil pozoren, saj je bil že večer in je prodajalec že takoj prižgal luči na mopedu pred mano, verjetno zato da ne bi opazil da zadnja sveti nonstop. :lol: :roll:
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Zna bit da je stikalo za stop luč fuč in je konstantno sklenjeno. Če odklopiš kontakt za stop luč in neha svetiti je krivo stikalo.
ToMoSaTx.
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Maj 22, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ToMoSaTx. »

Dober dan ali ima kdo idejo zakaj mi je zdaj ze bt skuru 2 svecki svecka se je kar stopila vse kar ni orginal je brusena glava in l bat ali ima mogoce kdo kaksno idejo
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Daj sliko. Ampak najverjetneje je presuha zmes.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

TilenXp napisal/-a: Sr Sep 01, 2021 6:21 pm Zna bit da je stikalo za stop luč fuč in je konstantno sklenjeno. Če odklopiš kontakt za stop luč in neha svetiti je krivo stikalo.
To stikalo je sklenjeno skozi, razklene se ko pohodiš bremzo. Daj kontakte žic iz stikala skupaj in bi moralo nehat svetit.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Če sploh nima stikala pa napeljave. En biser je zadnjo luč direkt na rumeno priklopil.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

void napisal/-a: Pe Avg 27, 2021 11:28 am Aha, dizo 58 imaš na 38 batu? al je kaj modificirano? Ker meni je čudno, ni mi jasno zakaj z orginal tomosovih airboxom za dellorto ne da čez dovolj zraka z dizo 53. Filter zraka je tudi dellorto orginal. Bat je na novo pobrušen 39 navadni in orginal a3 cilinder. Ne bi reku da sm dau gor airsala 44. To je navadni stock automatic z 39 batom in rezonančnim izpuhom... Kanali so tudi nedotaknjeni.
38.5mm klasika bat, vse razen večje luknje na airboxu original.

Na drugem A35 z 44 airsal kitom, povečano vstopno luknjo na airboxu na 25mm, dellorto povrtan na 15mm, odstranjen filter oz. puščena samo 1 plast mrežice imam 75 dizo, da deluje kot je treba. Domet s polnim rezervoarjem + rezervo 60Km :lol:
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

A35 vžge dela nekaj minut in nato začne crkovat, ali pa se včasih pobere pa potem spet isto dalje. Kaj bi to bilo, lamele?
Odgovori