Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Je imel kdo Dellorta PHBH 28 ?

Čemu služi tale priklop,[...]
Mislim, da je to kot pri navadnih APN bingih kjer imajo podobno cevko za odvod odvečnega bencina ali nekaj takega? Včasih dajo ljudje gor cevčico in potem ob mašini dol da kaplja po tleh in ne na bloke....
Berty, tisto sta druga dva priklopa...enega vidiš na zgornji strani.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Je imel kdo Dellorta PHBH 28 ?

Čemu služi tale priklop, namreč, če imam to zadelano dol, motor na mestu laufa normlano, ko pa bi rad speljal, ga zamori, pol preko polovice gasa komaj začne prijemat gas, pa še to cuka in mori, prav se zvrti le z do konca odprtim plinom, pa še to ne prav...probal sem različne velikosti diz, pozicija igle se je spreminjala na vse možne načine pa je vedno enako.

Če pa pustim odprto tole luknjo, potem pa motor gre nenormalno bolj kot mi je šel do zdaj, še lepše laufa, lepo vleče od začetka do konca brez kakšnega cukanja ali morenja, svečka je ok barve, segreje se pa tam do 100-105 stopinj, kar se mi zdi normalno, ker je itak gus puša not.

Na drugi strani ima še en priklop, tistega pa imam zadelanega, ker enden bi naj bil za olje za mešanico.

Slika
Če kupiš tak nov vplinjač je na tej luknji gor nataknjena cev, najbolje da se pozanimaš pri katerem motorju najdeš ta vplinjač (mogoče na aprilia rs 125) in se tam pozanimaš za kaj se gre.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kje bi našel 24 zadnji zobnik za avtomatika?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Moram vprašat ja. Drugač pa po branju tujih forumov je to nek powerjet sistem, ki pri polnem plinu še nekaj doda...tako pravjo italjani, čehi in nemci :) morem preverit zakaj se gre, ker ko sem odmašil tole cevko je motor šel nenormalno bolj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Odmašil? A ni tako, da zmeraj ko je preveč benza v fergazerju tam steče ven. Kako da je bila potem zapacana?

S čem si jo pa imel zadelano tole luknjico?
Važn da gre!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Piše da so powerjet sistemi za obogatenje mešanice z gorivom pri visokih obratih (RPM)... mogoče uravnava pretok bencina ko pride v visoke obrate?
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če gre za powerjet, se mora videt na sesalnem delu vplinjjača. Pofotkaj odzadaj luknjo.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Zamašil sem jo zato, ker nisem vedel zakaj je, prav tako sem zamašil še eno cevko na nasprednji strani, tista je za dodajanje olja za mešanico, za tole pa nisem vedel, zakaj je. Je pa povezana do atomizatorja.
Zanimivo je to, da na tujih forumih ta uplinjač PHBH z oznako RD še ima eno malo dizo, ta pa je nima, pa ima tudi oznako RD...nek čudn ferg je to.
Še slike:

Slika
Slika
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Zamašil sem jo zato, ker nisem vedel zakaj je, prav tako sem zamašil še eno cevko na nasprednji strani, tista je za dodajanje olja za mešanico, za tole pa nisem vedel, zakaj je. Je pa povezana do atomizatorja.
Zanimivo je to, da na tujih forumih ta uplinjač PHBH z oznako RD še ima eno malo dizo, ta pa je nima, pa ima tudi oznako RD...nek čudn ferg je to.
Še slike:

Slika
Slika
Tam zgoraj v desnem kotu zraven čok dize ti manjka powerjet diza, ki deluje kot dodatek goriva pri polnem gasu.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tam not ni nobenega navoja, tak da nevem, kolko sem gledal imajo ti fergi power jet dizo tam ja...ampak tu not je nemoreš dat, ker ni navoja in nič. Ravno to je meni čudno. Aja pa še to, tale luknja je zamašena, če pihneš v njo ne gre nikjer zrak ven...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori