Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matijag napisal/-a:Avtomatik ima tako obliko luknje, da s plutovinastim čepom ne boš zatesnil... pri APN- ju s čepom na navoj pa bi šlo :D
spodaj namesto pipice sem mislil :D vem da ima avtomatik še izrezano za ušesa na čepu :)
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Je že kdo delal po tem karkulatorju: viewtopic.php?f=65&t=16286 ,in ali se obnese. Kako naj nastavim obrate,če jih ne vem(lamo fi 42.5 ,NI PODLOŽEN).
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Kaj pravite na to piljenje. Prvič delam to, tako ,da s komentarji na plan. Med zgornjim robom kanala in vrhom cilindra je 26.5mm.Hvala za odgovore.
Priponke
IMG_20171224_170856.jpg
IMG_20171224_170829.jpg
IMG_20171224_170740.jpg
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Dober večer, tudi jaz imam eno vprašanje glede piljenja. Trenutno je na mojem APN-ju en homemade izpuh za visoke obrate, 40L bat in spredaj sem dal 14 zobnik. Moped se trenutno lepo pelje, v tretji se lepo zvrti (deloma tudi četrti), ampak kar se tiče od sredine četrte naprej pa nima neke moči oziroma navora. To se najverjetneje lahko popravi z piljenjem? glavno mi je samo to, da ostane original fergazer (samo večja diza). Kaj pravite?

Hvala za vašo pomoč in lep večer še naprej.
Važn da gre!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Šmarčana napisal/-a:Dober večer, tudi jaz imam eno vprašanje glede piljenja. Trenutno je na mojem APN-ju en homemade izpuh za visoke obrate, 40L bat in spredaj sem dal 14 zobnik. Moped se trenutno lepo pelje, v tretji se lepo zvrti (deloma tudi četrti), ampak kar se tiče od sredine četrte naprej pa nima neke moči oziroma navora. To se najverjetneje lahko popravi z piljenjem? glavno mi je samo to, da ostane original fergazer (samo večja diza). Kaj pravite?

Hvala za vašo pomoč in lep večer še naprej.
Verjetno tvoj motor ne dosega visokih obratov kakršne potrebuje izpuh. Zato ti nič ne koristi. Zraven tega pa raje daj gor 13 ali 12 zobnik. 14 zobnik se ti itak ne more zvrtet na original mašini.
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Se pravi se tudi s piljenjem cilindra ne bi to popravilo?
Važn da gre!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Šmarčana napisal/-a:Se pravi se tudi s piljenjem cilindra ne bi to popravilo?
Če boš ga napilil tako, da se bo ujel z izpuhom potem bo vredu :)
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Se pravi, če izpuh nisem delal jaz. Potem tudi nevem mer od njega in tudi ne bom mogel ujeti pravih nastavitev za moped? :oops:
Važn da gre!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Je imel kdo Dellorta PHBH 28 ?

Čemu služi tale priklop, namreč, če imam to zadelano dol, motor na mestu laufa normlano, ko pa bi rad speljal, ga zamori, pol preko polovice gasa komaj začne prijemat gas, pa še to cuka in mori, prav se zvrti le z do konca odprtim plinom, pa še to ne prav...probal sem različne velikosti diz, pozicija igle se je spreminjala na vse možne načine pa je vedno enako.

Če pa pustim odprto tole luknjo, potem pa motor gre nenormalno bolj kot mi je šel do zdaj, še lepše laufa, lepo vleče od začetka do konca brez kakšnega cukanja ali morenja, svečka je ok barve, segreje se pa tam do 100-105 stopinj, kar se mi zdi normalno, ker je itak gus puša not.

Na drugi strani ima še en priklop, tistega pa imam zadelanega, ker enden bi naj bil za olje za mešanico.

Slika
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

DaNiLo napisal/-a:Je imel kdo Dellorta PHBH 28 ?

Čemu služi tale priklop,[...]
Mislim, da je to kot pri navadnih APN bingih kjer imajo podobno cevko za odvod odvečnega bencina ali nekaj takega? Včasih dajo ljudje gor cevčico in potem ob mašini dol da kaplja po tleh in ne na bloke....
APN4M 83'
Odgovori