Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
timmy123
batzajla
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 12:59 pm
Kraj: kočevje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a timmy123 »

nene , mam razkopano sam nevem ce bi se lotil vrtat in malo lajsat plosce z lamelami ali feder trsi, te2 opciji prideta v upostev. to z oljem je bol tako. vseeno hvala za odgovor
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

timmy123 napisal/-a:nene , mam razkopano sam nevem ce bi se lotil vrtat in malo lajsat plosce z lamelami ali feder trsi, te2 opciji prideta v upostev. to z oljem je bol tako. vseeno hvala za odgovor
Poskusi skrajšati vzmet ali pa montiraj dve vzmeti. Predvsem pa vklopi logiko in razmišljaj.
timmy123
batzajla
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 12:59 pm
Kraj: kočevje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a timmy123 »

ja ze sem sam dognal to da krajsam vzmet in ali lajsam lamele. sprasujem samo po vasih izkusnjah za :koliko se krajsa vzmet. hvala da si me opomnil na logiko. mi pa logika pravi da dve vmeti ne pridejo v uposte. 2x taka sila bo dosti prevec. ne delam rakete, samo rad bi malo poskocnejsi start.
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Dking »

Fedri za a3 sklopku su modri in zeleni, osim njih možeš nabaviti odd pucha rumene i rdeče koji su tvrdji!
Ako radis a3,ispkati se olakšati i skratiti za cca 5mm max!
Kod a35 se ne isplača jer je matrijal loš i sve se raspadne!

Ja imam napravljene tvrdje federe (deblje) i to u 3 tvrdoće i to sam koristio prije nego sam stavio sklopku od Cerara!
Po meni prerada a3 sklopke na scoot fedre (3 kom) je najlakša i sa njom se najviše dobije.

Kad preradiš 1. Brzinu moras i drugu jer će inače odmah nakon starta prebaciti u 2.
Znači koliko skratiš feder na 1.toliko i na 2.
timmy123
batzajla
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 12:59 pm
Kraj: kočevje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a timmy123 »

dobro, da i drugu ču skratit, znaci probat cu skratit za 5mm, pa da vidim. hvala.
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Zanima me če kdo ve kje bi se dalo dobiti sornik zadnje zavore za APN 6S Alpino, nabavil sem že 2 od avtomatika vendar je problem ker je luknja premajhna in sajla ne gre skoz, smo že poizkusili povrtati pa je počilo, nikjer na spletu pa ne morem zasledit sornika, ki bi pasal, ima kdo kak nasvet kako tole rešit? razmišljal sem že da bi menjal komplet vse, da bi bil sornik isti ko pri starejših apnih z drugim držalom za sornik.

To pa je ta majhna zadeva, ki mi povzroča preglavice...
https://www.frcomoto.si/6238-large_defa ... omatik.jpg
alci
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 22, 2016 10:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alci »

Živjo, a mi zna kdo povedat zakaj mi apn4 uničuje svečke? Na cerka 2 tedna menjam svečko. Menjou sm kondenzator in platine, pa ni učinka. Mi zna kdo svetvat? Svečko uniči pa tok da moped nima konstantne iskre.. je pa ni.. skurjena svečka sprobana na drugem mopedu in dela isto.. ko mu dam novo svečko moped spet normalno dela..
Hvala za odgovore :)
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo, rabil bi srebrni ležaj za ojnico, ali rabim vedet kakšne oznake itd.? Kje bi ga dobil sploh?

Lp!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

apn4m napisal/-a:Zdravo, rabil bi srebrni ležaj za ojnico, ali rabim vedet kakšne oznake itd.? Kje bi ga dobil sploh?

Lp!
Najprej moreš vedet za katero ojnico, pol pa itak rabiš dimenzije. Si pogledal kaj na emot.nl ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

DaNiLo napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Zdravo, rabil bi srebrni ležaj za ojnico, ali rabim vedet kakšne oznake itd.? Kje bi ga dobil sploh?

Lp!
Najprej moreš vedet za katero ojnico, pol pa itak rabiš dimenzije. Si pogledal kaj na emot.nl ?
Rabi ga prijatel...se ne dobi v tehimpexu? Bom pogledal...mere: širok 10mm zunajni fi 21mm, notrajni 16mm. Na emotu ga ni.
Hvala lp!
Odgovori