Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

12 je
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

A5f napisal/-a: So Avg 08, 2020 11:07 am12 je
Ares??? O krasno hvala lepa za odgovor. Torej avtomatiki starejsi majo pa 10 ce sm prou razumel?

Lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

A3 so imeli 10. A 35 od letnika nekje1991 pa 12 s tem js sem imel colibrija z A 35 motorjem letnik 1989 in je že imel 12 sorno gred
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

:(
A5f napisal/-a: So Avg 08, 2020 9:48 am Poravnaj glavo, na steklo daj brusni papir pa gasa. Ampak kok js vem je a3 mel original tesnilo, sem kar nekaj original mašin odprl. A35 jih pa ni mel
Zanimivo jaz pa nisem še videl original A35 brez tesnila in A3 s tesnilom. :roll: Tudi v katalogih rezervnih delov je tako.
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Pozdravljeni,

A3 ima probleme z menjalnikom, namreč zelo teško menja v 2. brzino. Kaj bi to bilo? Lamele drsijo?

Aja pa še, A3 v orginalu nima tesnila glave, a če ga vseeno daš je uredu potem ali ne? Jaz sem pomenjal vsa tesnila in sem dal vseeno. Ne bi rekel da je neka razlika Z ali BREZ.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

void napisal/-a: So Avg 08, 2020 11:46 pm Pozdravljeni,

A3 ima probleme z menjalnikom, namreč zelo teško menja v 2. brzino. Kaj bi to bilo? Lamele drsijo?

Aja pa še, A3 v orginalu nima tesnila glave, a če ga vseeno daš je uredu potem ali ne? Jaz sem pomenjal vsa tesnila in sem dal vseeno. Ne bi rekel da je neka razlika Z ali BREZ.
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=594

tale vzmet

nahaja se
uprašaj feder.jpg
uprašaj feder.jpg (18.28 KiB) Pogledano 600 krat
upašaj feder 2.jpg
upašaj feder 2.jpg (20.85 KiB) Pogledano 600 krat


preveri pa tudi stanje lamel, da ne razpadajo
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Okej hvala bom preveril danes ko raskopljem. Ali mi lahko daš še link do lamel? Ali so lamele za sklopko in 2. brzino enake? 6 x https://ekoteh.si/tomos-rezervni-deli/s ... l?___SID=U ??
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 10:03 am Okej hvala bom preveril danes ko raskopljem. Ali mi lahko daš še link do lamel? Ali so lamele za sklopko in 2. brzino enake? 6 x https://ekoteh.si/tomos-rezervni-deli/s ... l?___SID=U ??
lamele boš videl ko razkoplješ... če so kovinski segmenti razpokani oz če je mogoče azbestna obloga kako poškodovana oz odstopa. Po nepotrebnem ni treba menjat. Sam bi se raje odločil za rabljene v dobrem stanju kot za novo zalogo.
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Se pravi nova zaloga sploh ni orginal ali je toliko slabše kvalitete? nabavljal sem kit za obnovo Bing-a in tesnila in plastični nastavek za zajlo sploh nista zgledala orginal... Predvsem tesnila so zgledala veliko slabše kvalitete, predvsem tanjša in nenatačno odrezana...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

void napisal/-a: Ne Avg 09, 2020 10:19 am Se pravi nova zaloga sploh ni orginal ali je toliko slabše kvalitete? nabavljal sem kit za obnovo Bing-a in tesnila in plastični nastavek za zajlo sploh nista zgledala orginal... Predvsem tesnila so zgledala veliko slabše kvalitete, predvsem tanjša in nenatačno odrezana...
stare zaloge praktično ni več ... vse se zdaj proizvaja v Srbiji. Kvaliteta daleč od originalne.
Odgovori