Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

erik11 napisal/-a:Pozdravljeni. Ni prvič da sestavljam apn mašino apmak tokrat mi stvari ne grejo skupaj. Imam stari tip masine, menjal sem vse lagerje in sedaj gred nikakor ne gre lepo v lezaja. Uporabil sem codex lezaje tipa 6203. Ali je mozno da bi bila pri codexovih lezajih tako slaba toleranca da to ne pase skupaj ker druge napake ne vidim?
Ce so le pravi zezaji? Ker stari so deljivi in za 2mm ozji.ce so pravi daj gred v skrinjo lezaj pa poglej z gorilnikom pa bo moglo it lazje skupaj.
tomos 4 life
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Gret nocem ker pol bo problem ce bo treba kdaj narazen dobit. A ce so bili v originalu deljivi je treba dat obvezno deljivega ali obstaja tudi kak navaden ki pase?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Pri starem APN 4 z deljivimi ležaji je mera ležaja 17×40×10, pri novejših z nedeljivimi ležaji (apn6, atx) pa je širina ležaja 12mm in so tudi bloki prilagojeni temu.
Poišči ležaj L17 FKL nedeljiv. Naprimer;

http://www.frcomoto.si/si/nadomestni-de ... 7-fkl.html

Codex pa tega najbrž nima, ker ni standarden...
Pa tudi gretje ne pomaga če je preširok... :D :D :D
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

matijag napisal/-a:Pri starem APN 4 z deljivimi ležaji je mera ležaja 17×40×10, pri novejših z nedeljivimi ležaji (apn6, atx) pa je širina ležaja 12mm in so tudi bloki prilagojeni temu.
Poišči ležaj L17 FKL nedeljiv. Naprimer;

http://www.frcomoto.si/si/nadomestni-de ... 7-fkl.html

Codex pa tega najbrž nima, ker ni standarden...
Pa tudi gretje ne pomaga če je preširok... :D :D :D

Preširok ležaj ni. Širok je 12mm in v nulo paśe v blok, tako da ta ki si mi ga priporočal bo pa preozek :)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

erik11 napisal/-a:
matijag napisal/-a:Pri starem APN 4 z deljivimi ležaji je mera ležaja 17×40×10, pri novejših z nedeljivimi ležaji (apn6, atx) pa je širina ležaja 12mm in so tudi bloki prilagojeni temu.
Poišči ležaj L17 FKL nedeljiv. Naprimer;

http://www.frcomoto.si/si/nadomestni-de ... 7-fkl.html

Codex pa tega najbrž nima, ker ni standarden...
Pa tudi gretje ne pomaga če je preširok... :D :D :D

Preširok ležaj ni. Širok je 12mm in v nulo paśe v blok, tako da ta ki si mi ga priporočal bo pa preozek :)
druga nebo kot da pogreješ in ohladiš da bo šlo lažje skup
tomos 4 life
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

Zanima me ali se da zamenjat pumpica za gorivo na fergazerju od bt mislim da bing 18
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

sandi125 napisal/-a:Zanima me ali se da zamenjat pumpica za gorivo na fergazerju od bt mislim da bing 18
http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=805 da se
tomos 4 life
erik11
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Nov 26, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a erik11 »

Tako, rešil sem vse probleme, po generalki lavfa motor pod štantgasom odlično vendar ga zamori in ugasne ko dodaš gas. Predvzig sem nastavil na 1.7mm pred ZMT. Nikjer ne vleče zraka, filter je zamenjan in fergazer očiščen. Kaj bi lahko bilo narobe?
malinovc1
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Okt 24, 2016 11:32 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a malinovc1 »

Živjo! Imam težavo z luftom na gonilni gredi. In sicer, ko prestavim dol se zobnik verige pomakne par mm ven. Prestavljanje je zelo neprecizno. Sicer gre v vse prestave ampak ne zmeraj lepo.
In še, ko sklopka ni stisnjena, rožlja. Rekel bi da lamele....A je to normalno? Gre se za 2002 ATX.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

erik11 napisal/-a:Tako, rešil sem vse probleme, po generalki lavfa motor pod štantgasom odlično vendar ga zamori in ugasne ko dodaš gas. Predvzig sem nastavil na 1.7mm pred ZMT. Nikjer ne vleče zraka, filter je zamenjan in fergazer očiščen. Kaj bi lahko bilo narobe?
1,7 je mal huda, za platine mislim da je 1,5 mm predvžiga, za bolj točno poglej v TEHNIČNI ARHIV
Odgovori