Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Sn0
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Maj 06, 2020 6:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Sn0 »

Ja gre za bing 12..Bom še mav poskušal. Lp
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

Na Tomos A35 se mi pojavlja tezava, ko motor prižgem in pustim en čas brez gasa in ko ga kasneje dodam, motor zamori naredi samo “mooooo”, pol čez čas pa pride k sebi. Sicer motor vžge že z rahlim pritiskom na kurbl brez težav. Goriva starega nisem sicer menjal, nisem pa tudi nič konkretno še čistil fergazer.
Je sicer hudo narobe, če je pipca za gorivo vedno odprta?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

peter1a napisal/-a: Sr Apr 28, 2021 8:48 pm Na Tomos A35 se mi pojavlja tezava, ko motor prižgem in pustim en čas brez gasa in ko ga kasneje dodam, motor zamori naredi samo “mooooo”, pol čez čas pa pride k sebi. Sicer motor vžge že z rahlim pritiskom na kurbl brez težav. Goriva starega nisem sicer menjal, nisem pa tudi nič konkretno še čistil fergazer.
Je sicer hudo narobe, če je pipca za gorivo vedno odprta?
Samo ko je hladen motor? užgeš brez čoka?

Pipca je lahko odprta če plovček v fergazru tesni :) pri dellorto ponavadi ni problem.
Če veš da bo motor dolgo časa stal (npr. čez zimo) pa ja najboljše da zapreš pipco in pustiš motor delovati da izprazne fergazer.
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

automatic_7 napisal/-a: Sr Apr 28, 2021 10:07 pm
peter1a napisal/-a: Sr Apr 28, 2021 8:48 pm Na Tomos A35 se mi pojavlja tezava, ko motor prižgem in pustim en čas brez gasa in ko ga kasneje dodam, motor zamori naredi samo “mooooo”, pol čez čas pa pride k sebi. Sicer motor vžge že z rahlim pritiskom na kurbl brez težav. Goriva starega nisem sicer menjal, nisem pa tudi nič konkretno še čistil fergazer.
Je sicer hudo narobe, če je pipca za gorivo vedno odprta?
Samo ko je hladen motor? užgeš brez čoka?

Pipca je lahko odprta če plovček v fergazru tesni :) pri dellorto ponavadi ni problem.
Če veš da bo motor dolgo časa stal (npr. čez zimo) pa ja najboljše da zapreš pipco in pustiš motor delovati da izprazne fergazer.
Glede na to, da sem se bolj malo vozil bi trenutno rekel, ko je hladen motor, čok včasih uporabim včasih ne.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

opazuj če se to zgodi ko ne uporabiš čok. Načeloma ko je hladen lahko kdaj malo zamori.
Če pa je pogosteje prisotno pa bo potrebno očistit uplinjač in dobro je še dodat filter goriva na cevko če ga original nima.
Tomos apn 6s 1995
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: Ne Sep 06, 2020 8:25 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6s 1995 »

Jaz sem kupil novega lipnika in se je barva na kolenu začela topiti. Ali lahko to preprečim
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Lahko preprečiš da se nehaš vozit in imaš moped samo za gledat
Tomos apn 6s 1995
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: Ne Sep 06, 2020 8:25 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6s 1995 »

In še ali bi bilo bolje da prodam lipnika in kupim navaden izpuh od apn
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a NejcG »

Tomos apn 6s 1995 napisal/-a: So Maj 01, 2021 7:00 pm In še ali bi bilo bolje da prodam lipnika in kupim navaden izpuh od apn
Lipnik ti bo bolje šel kot original. Najboljši je še od 15 SL/15 SLC.
peter1a
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Apr 12, 2021 7:00 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peter1a »

Obstaja kaksna pametna resitev pred krajo tomosovega motorja, recimo, ce gres v kaksno trgovino, da ravno ne dobi noge :). Sicer imam v mislih, da bi nekam skril se eno stikalo za prekinitev elektrike, ima mogoce kdo idejo za kaj bolj pametnega?
Odgovori