Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

void napisal/-a: So Jul 30, 2022 11:00 pm Ali je normalno da apn6s z brezplatinskim vžigom veliko težje užge z prižganimi lučmi? Prav tako padejo obrati v prostem teku če prižgem luči?
Na automatiku z 12v platinskim vžigom ni teh simptomov. Ne glede na to ali so luči prižgane ali ne, prosti tek je isti, zagon pa tudi BP
Moja 15 SLC z elektronskim 12 V 50 W vžigom z lahkoto vžiga s prižganimi lučmi (jih praviloma sploh ne ugašam). Se pa obrati prostega teka povišajo, če jih ugasnem in znižajo, ko jih prižgem. To je normalno, saj prižgane luči nekoliko obremenijo motor.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Zanimivo, ker pri platinskem vžigu na A3 tega fenomena ni. Zato sprašujem 🤔
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

mckmck napisal/-a: Po Avg 01, 2022 3:49 pm Zdravo,

kakšen izpuh priporočate za na APN 4.
Kakšnih protikonusu se mi ne da delati, rad bi ga kupil in montiral kateri se najboljše obnese ?
Mogoče so lipniki še dobavljivi kje ?
Lipnik za apn prisilno hlajen cilinder ni biu dobavljiv že dolgo, več ali manj jih brane dela za automatice.
Sam imam master/laser ponaredek originala, ampak se veliko bolj vrti. Zvok je pa stock bolj kot ne. Je pa montaža precej komplicirana in ne paše na zadnji nosilec brez komplikacij.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: To Avg 02, 2022 11:52 am Zanimivo, ker pri platinskem vžigu na A3 tega fenomena ni. Zato sprašujem 🤔
Tudi meni atx z Bt cilindrom naredi isto z brezplatinskim. Glede vžiganja pa ni problemov vžge tudi z lučmi.
Mogoče ker ima A3 moč bolj na nizkih vrtljajih lažje deluje na prostem teku 🤔
Imaš original avspuh na apn6s?
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Imam master kopijo originala. Sej topl užge, hladen pa kr dela probleme z prižganimi lučmi. Itak gre mašina na remont ker sumim da je kompresija že boli švoh.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Na A3 imaš verjetno še 6V 17 W štrom. Za teh 17 W mora biti precej več obratov, kot je prosti tek. V prostem teku jih še pol toliko ne da od sebe, torej je dodatna obremenitev mašine borih par W, zato se ne pozna.
12 V brezplatinski je najbrž 50 W, torej skoraj 3x močnejši in tudi v prostem teku da 3x več od sebe, tako da se že zaradi tega bolj pozna.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Ne ne, 12v 50w platinski je na A3, ker je letnik 88.
Na apn6s je pa brezplatinski, ker je letnik 1998.
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

Fantje eno vprašanje. Na avtomatiku A35 sem zamenjal olje v menjalniku. Sedaj pa kadi ko zmešan. Vonj iz izpuha ni pravi, takoj se začuti, da to ni 2 taktol ampak tudi olje iz menjalnika. Preveč ga nebi smelo biti, vse delal kot že 100x prej. Pravtako so bili vsi semeringi na motorju menjani pred cca 500 km. Kaj bi to lahko bilo, je že kdo imel tak primer? Zadeva se je začela praktično takoj po menjavi olja, cca 10 km..
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Semering postrani vstavljen? In ga je pač izrablo hitro, ali pa ga je vrglo vn. Sicer zanimivo da ravno ko si olje menjal.
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

automatic_7 napisal/-a: Če Avg 04, 2022 1:08 pm Semering postrani vstavljen? In ga je pač izrablo hitro, ali pa ga je vrglo vn. Sicer zanimivo da ravno ko si olje menjal.
Sem isto pomislil ampak bi moglo bit res noro naključje, da se je lih z menjavo olja poklopilo. Pa še semeringe sem sam menjal in sem res pazil in kompliciral, da je bilo vse u nulo..
Odgovori