Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Buschi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Buschi »

pimpek napisal/-a: Če Sep 12, 2013 7:30 pm Živjo! ali kdo ve katero mašino ima tomos hip hop... pa še zanima me če lahko brusim glavo brez da bi bilo potrebno nanašati nikasil(ali ga sploh ima)??
Sej vem, 8 let staro vprašanje. Eni pravijo alpino. To zdej pomeni, da bi šla APN mašina tudi noter?
Neki sestavljam za 8.000km, pa mi je hip hop z apn mašino mogoče edina pametna izbira za vsako vreme (za brezdežje je najboljša izbira 14M).

Hvala za konstruktivne odgovore.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Buschi napisal/-a: Ne Maj 23, 2021 11:08 am
pimpek napisal/-a: Če Sep 12, 2013 7:30 pm Živjo! ali kdo ve katero mašino ima tomos hip hop... pa še zanima me če lahko brusim glavo brez da bi bilo potrebno nanašati nikasil(ali ga sploh ima)??
Sej vem, 8 let staro vprašanje. Eni pravijo alpino. To zdej pomeni, da bi šla APN mašina tudi noter?
Neki sestavljam za 8.000km, pa mi je hip hop z apn mašino mogoče edina pametna izbira za vsako vreme (za brezdežje je najboljša izbira 14M).

Hvala za konstruktivne odgovore.
Ja na Hiphop ki ima menjalniško mašino v originalu, pašejo vse Tomos menjalniške mašine.
Buschi
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Super.

Hvala.
mkosir
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Avg 10, 2018 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mkosir »

automatic_7 napisal/-a: Ne Maj 23, 2021 1:54 pm
Buschi napisal/-a: Ne Maj 23, 2021 11:08 am
pimpek napisal/-a: Če Sep 12, 2013 7:30 pm Živjo! ali kdo ve katero mašino ima tomos hip hop... pa še zanima me če lahko brusim glavo brez da bi bilo potrebno nanašati nikasil(ali ga sploh ima)??
Sej vem, 8 let staro vprašanje. Eni pravijo alpino. To zdej pomeni, da bi šla APN mašina tudi noter?
Neki sestavljam za 8.000km, pa mi je hip hop z apn mašino mogoče edina pametna izbira za vsako vreme (za brezdežje je najboljša izbira 14M).

Hvala za konstruktivne odgovore.
Ja na Hiphop ki ima menjalniško mašino v originalu, pašejo vse Tomos menjalniške mašine.
Meni ni šel gor pokrov veternice. Res da je bil zjahan.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mkosir napisal/-a: Ne Maj 23, 2021 9:15 pm
Meni ni šel gor pokrov veternice. Res da je bil zjahan.
Možno da ga je potrebno kaj porezat,
ker tudi na ATX ne gre pokrov vetrnice apn mašine brez manjšega posega :)
1nejc1
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: To Jun 23, 2020 12:01 am
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 1nejc1 »

Pozdravljeni,

na mojem Tomos youngster želim odstrsaniti blokade, ciljam na končno hitrost okrog 40km/h. Gre za verzijo 25km/h, letnik 2010, z alu cilindrom, na bloku pod cilindrom je oznaka A52. Elektrika je brezplatinska 12V80W, z štirimi navitji in pickup-om. Sledim seznamu blokad v arhivu, za zdaj bi rad obdržal original izpuh, bat in PHVA 10. Do zdaj sem zamenjal sesalno koleno z kolenom od alpinota, pod glavo sta bili naloženi dve bakreni tesnili, deblejše sem odstranil, trenutna diza je 53. S tem je motor dosegel hitrost ~35km/h, načrtoval sem samo še zamenjati zadnji verižnik z manjšim, ker je agregat precej tresel.
Po 30 min vožnje je motor čedalje težje dosegal 30km/h, zdaj nikoli ne doseže več kot 25km/h. Tudi pospeški so postali zeloo slabi. V malo srmejši klanec sploh ne pelje. Menim, da je kriva cdi enota. Trenutna cdi enota je neka Ducatijeva in je druga kot tista, napisana na nalepki (slika). Če pritisnem zadnjo zavoro, da se kolo zaustavi in odprem plin do konca, agregat začne trokirati, kot da bi prekinjal iskro za 1/4 sekunde (video). Trokiranje se občuti tudi med vožnjo pri 25 km/h.
Cdi enoto želim zmanjati z enoto od 45km/h verzije ampak sem v dilemi, katero točno moram vzeti. Prosim za nasvet.

Lp.
IMG_20210531_155307.jpg
IMG_20210531_183143.jpg
1nejc1
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: To Jun 23, 2020 12:01 am
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 1nejc1 »

andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ali so pri flexerju vijaki amortizerjev zalimani?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

1nejc1 napisal/-a: Če Jun 03, 2021 8:39 am Link v postu ne dela.
https://drive.google.com/file/d/1W94Ude ... p=drivesdk
Cdi enota je samo ena, na nalepki piše drugo ker niso posodobili oznake.
Imam podoben problem za rešit, enkrat smo zamenjali cdi enoto (takrat motor več kot na prostem teku ni deloval, ni dovolilo več vrtljajev), čez čas se je ponovilo in smo menjali komplet vžig. Zdaj pa se je spet podobno ponovilo in čaka na rešitev.
Če zaslediš kje rabljen, kupi komplet vžig od znamke AET.
sraufncigr
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Maj 27, 2021 9:25 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sraufncigr »

Zdravo ekipa

Sem trenutno na večdnevni turi z Apn4 ‘75 in trenutno nekaj ne štima, sumim mešanico.

Za mešanico uporabljam olje: LiquiMoly classis sae 50
V poln tank sem dodal se 4ml nadomestka za svinec (bom nehal uporabljati, pravi mehanik, da nima smisla)
Predzadnjic sem tankal na petrolu 95 in naredil 2% mesanico. U Rijeki mi je motor v dolino zaribal. Svečka je črna in mastna. Sem pri mehaniku menjal platine in svečko. Nato sem na črpalki tankal EUROSUPER 95 CLASS PLUS v 2% mešanici. Motor spet delal super cca 50km, nato pa spet zacel crkovat. Svečka zopet črna in mastna, iz auspuha se kadi in tudi na robovih auspuha so sledovi olja (prilagam sliko). A je mogoce kaj celo narobe pri auspuhu?

Kaj vse je možno kadar je svečka mastna? Naj omenim da sem pred tem delal 4% mešanico. Mehanik pravi naj dajem 2%. A vi predlagate uporabo kakšnega drugega olja? A bencin 95 al 100 oktanski? A priporocate da se uporabi te premium opcije bencina z dodatki, ki jih ponujajo nekatere črpalke (na hrvaski Ini pravijo 95 class plus), al to ni dobro za starodobnike.

Pri več dnevni turi me še zanima na koliko časa bi vi delali postanke? Jaz se ustavim na cca 25km.

Posnetek kako mi trenutno vžge:
https://youtu.be/RIgzvGE9UHM

Vsaka pomoč dobrodošla
Priponke
8A63B2A4-D943-4E81-829A-B99A0EF31E45.jpeg
D8B257EE-8ED7-4B6D-989E-481C31B478BD.jpeg
Odgovori