Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Vprašanje se je glasilo, ali 4Ah LiFePO akumulator (paket) lahko nadomesti 14Ah Pb akumulator.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ni enostavno odgovorit. Fora je, da kvaliteta teh gotovih baterij, ni enaka. Če so celice dobra, motor pa vžiga normalno, potem bi bilo zadosti. Če pa je podatek 4 ah napihnjen, potem ne bo dovolj.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

zato se pa kupi celice od legitimnih prodajalcev ala nkon.nl in podobni.

od ebay/aliexpress celic, packov in baterij se _ena_ ni mela oglasevane kapacitete. Tut nasi prodajalci niso kaj boljsi, marsikaj (sploh kaksne baterije za telefone) so dalec od oglasevane "originalnosti". Nazadnje sem mel extrem od neimenovanega slo prodajalca, kjer 1700mAh baterija, kao original, ni mela niti 150mAh uporabne kapacitete. Date code prakticno par mescov star, torej niti stara zaloga.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

mam js en problem: ko sem vžgal moped, sm slišou da neki čudn poka iz bližine auspuha. Slišal se je tko k da bi bla dihtnga zanič al pa da bi bil auspuh slabo zategnen, zato sm zategnu une tazdne šraufe k so u podporo pol sm šu pa zategovat še une zravn dihtnge, pri glavi. Prvi je bil losan, ga zategnem, drug se mi pa odlomi z navojem vred. A obstaja še kakšna druga opcija kot menjava ceuga cilindra ker nemorem zamenjat samo tega navoja ker je pac pritrjen
hvala za odgovore, lp klemen
TomosPower
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

ja obstaja, mores it h šlosarju oz mojstru ki ima varilni aparat in ti bo na tisti polomlen navoj privaril nov vijak ali neko štangco da boš lahko odšraufu, je pa fino d snames usaj motor dol, ce ne cel cilindr, nato bos pa z wd nasprical in ga odšraufu
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ali se lahko oz. bi bilo dobro zamenjati kakšen semering, če se odpre pokrova menjalnika pri flexerju? Hvala in LP
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ne, razn če ti vleče olje iz menjalnika.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Predvidevam, da vleče olje iz menjalnika, ker je mastno, kar kaplja iz preplozane krivine avspuha. Kaj pa je potrebno podreti, da se zamenja ta semering? Hvala in LP
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

pozdravljeni, zanima me kje bi dubu ksno tuljavo da bi mi luci na frcotu delale dobr luci, in mi nebi pregorevale, prjatu ma 6Ko pa mu na mestu luci svetjo bl kt men k mam gas na ful, pa biu je kuplen nou magnet uzigalna pa razsvetljavna tuljava, vziga pa zlo dobr, js bi reku da je spula za luci slaba
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

rabis regulator napetosti, nove žarnice in pravilen razmak navitja od magneta. Če to vse štima, potem more bit elektrika tipitopi.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Odgovori