Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zupi
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Dec 10, 2020 11:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zupi »

Živjo, na nizozemskem Tomos forumu sem zasledil zelo lepega automatica, malce dodelanega z 2.75x16 gumami.
Ima kdo kakšne izkušnje s takimi?
LP
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mi zna kdo od tistih z nekoliko močnejšimi setupi povedat kako močne obremenitve zdrži klasično APN zadnje pesto z nosilcem zobnika. Kolebam ali naj nadgradim na e90/ctx pesto ali bo zadeva ok.

Lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ne vem, na kako moč ciljaš, a po oje tja do 15ks ne more bit problemov. So prej drugje.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Nekje 8-10hp samo se bom z zadevo kar vozil. Vem da nekaterim takoj poka spet drugi imajo pa na d6 replikah ipd. brez problema.
zigaraus
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jul 07, 2020 3:36 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zigaraus »

Pozdravljeni mam eno vprašanje..

Pred kratkim sem začel obnavljati svoj moped in sem že veliko stvari uredil ampak mam še en problem katerega nevem rešiti. Torej ko ga prižgem bi načeloma morau moped laufat cel čas (dokler ne zmanjka mešanice). Ampak moj pa po cca. 10 - 15 crkne. Opazil sem tudi da se proti koncu kolo ne vrti enakomerno kot na začetku... Ko ga znova prižgem pa moram nastaviti štangas kar mi je čudno, saj ga imam naštimanega tako, da se motor (ko je "mrzel") skoraj sam odpelje. Fergazer in auspuh sta učeščena, menjan je bat, kuplonga, semeringi. Sedaj ne vem če je mogoče problem da nekje vleče skoz zrak ali je še kje drugje problem? Hvala za odgovore!
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

Pozdravljeni, mene pa za nima če se je kdo kaj igral s svečkami z 2 ali 4 elektrodami
Priponke
Screenshot_2021-01-31-14-20-37-946_com.android.chrome.jpg
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pozdrav, vprašanje za vse tiste, ki se vozite z predelanimi registriranimi mopedi razni atxi z diski, apni z velikimi bobni, cilinder kiti, izpuhi ipd. kako imate zrihtano glede "tamodrih" ? Jaz se že leta vozim pa nisem imel težav (predvsem zato ker me niso še ustavili na mopedu :lol: ) homologirat pa menda teh zadev nemoreš. Vam kaj težijo ? Pod pogojem da te ne namerijo ko se mimo pelješ 100 :lol: ampak se normalno voziš. Na tehničnih pa tako vem da gre marsikaj skozi sploh če so poznanstva.

Lp
Zagi65
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Jul 22, 2020 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Zagi65 »

Ima netko mjere Sito izpuha?
Hvala Unaprijed
Apn cilindar je zakon :D
Tomos apn 6s 1995
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: Ne Sep 06, 2020 8:25 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6s 1995 »

Kje lahko kupiš 6v 3w (grlo ba15s) žarnice ker prodajajo samo 6v 5w.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Je že kdo nanašal naknadno prozoren lak na pobarvan okvir mopeda in čez nalepke? Pa po možnosti, da je okvir prašno barvan? Bo 2k prozorni lak opravil svoje delo?
Odgovori