Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

macula napisal/-a: To Apr 17, 2018 8:46 am Pozdravljeni. Zanima me kaj je razlika med glavno šobo, ki se privije s strani za Bing od apn4 ali od trobrzinca (t12)?
Načeloma imata oba motorja enak tip Binga (1/12/xxx) z razliko v teh številkah xxx serije. So pa za vse serije bing 12 in 13 delali enako vrtino in navoj za glavno šobo, tako da pomoje ni razlike če kupiš za APN ali T12 (razen če je za APN šoba večja/manjša od tiste za T12).
Glede na razliko cene bi rekel da je imela od T12 neko posebno veličino šobe, ki jih sedaj ne prodajajo več in se zato razlikujeta... :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Berty napisal/-a: To Apr 17, 2018 9:43 am Načeloma imata oba motorja enak tip Binga (1/12/xxx) z razliko v teh številkah xxx serije. So pa za vse serije bing 12 in 13 delali enako vrtino in navoj za glavno šobo, tako da pomoje ni razlike če kupiš za APN ali T12 (razen če je za APN šoba večja/manjša od tiste za T12).
Glede na razliko cene bi rekel da je imela od T12 neko posebno veličino šobe, ki jih sedaj ne prodajajo več in se zato razlikujeta... :?
T12 ima 50 velikost, ki se dobi tudi pri apn. Nevem zakaj bi potem prodajali dve različni, če bi lahko ponucali od apn tudi pri T12.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

macula napisal/-a: To Apr 17, 2018 9:49 am
Berty napisal/-a: To Apr 17, 2018 9:43 am Načeloma imata oba motorja enak tip Binga (1/12/xxx) z razliko v teh številkah xxx serije. So pa za vse serije bing 12 in 13 delali enako vrtino in navoj za glavno šobo, tako da pomoje ni razlike če kupiš za APN ali T12 (razen če je za APN šoba večja/manjša od tiste za T12).
Glede na razliko cene bi rekel da je imela od T12 neko posebno veličino šobe, ki jih sedaj ne prodajajo več in se zato razlikujeta... :?
T12 ima 50 velikost, ki se dobi tudi pri apn. Nevem zakaj bi potem prodajali dve različni, če bi lahko ponucali od apn tudi pri T12.
A ni enostavneje poklicat tega tipa od trgovine in ga vprašat? :roll: če reče, da sta popolnoma enaki potem ni dileme, je pa res da ne moreš vsakomur zaupat kajne?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Sem ga klical, je rekel da je korak navoja drugačen ni pa vedno temu tako enim pašejo ene drugim druge. Zato sem hotel slišati še od vas če kdo bolj točno ve.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

naj bi bla ena orginal druga ne
tomos 4 life
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Kaj nima APN šobo 64 na Bing-u? In šobo 70 na 13 milimetrskem Bing-u (za T-14M)?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Zanima me kaksen ring gap oz razmak med obrockoma je predpisan za 38.5 bat zracno hlajen cilinder (bt)
tomos 4 life
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

pozdravljeni. po dolgem času sem spet na forumu in sem malo pozabil ali so ze kje podatki oz kak kontakt za nikasilanje Ctx ali e90 cilindrov. vem da je o tem ze dosti napisanega, vem tudi da se to dela v italiji , pri nas pa še ne . skratka zariban ctx cilinder bi dal obnovit, vsak koristen kontakt nekoga ki se s tem ukvarja bo dobrodošel. Lp!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

alenson napisal/-a: Sr Apr 18, 2018 10:45 pm pozdravljeni. po dolgem času sem spet na forumu in sem malo pozabil ali so ze kje podatki oz kak kontakt za nikasilanje Ctx ali e90 cilindrov. vem da je o tem ze dosti napisanega, vem tudi da se to dela v italiji , pri nas pa še ne . skratka zariban ctx cilinder bi dal obnovit, vsak koristen kontakt nekoga ki se s tem ukvarja bo dobrodošel. Lp!
Najhitreje boš to našel v Iščem/Nudim sekciji ;)
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

alenson napisal/-a: Sr Apr 18, 2018 10:45 pm pozdravljeni. po dolgem času sem spet na forumu in sem malo pozabil ali so ze kje podatki oz kak kontakt za nikasilanje Ctx ali e90 cilindrov. vem da je o tem ze dosti napisanega, vem tudi da se to dela v italiji , pri nas pa še ne . skratka zariban ctx cilinder bi dal obnovit, vsak koristen kontakt nekoga ki se s tem ukvarja bo dobrodošel. Lp!
https://www.facebook.com/LangcourtSlovenija/
Odgovori