Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Kolikorr sem bral tudi možnost izdelave papirjev je mogoča le z originalnim računom, po novem zakonu se lahko preko homologacije registrira samo mopede - t.j. AM kategorija do 50km/h, ostali na A1 odpadejo (14M, 15SLC/SL/Sprint, CTX, E90). :evil:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Zanima me kje se da kupit nove gumice za zgornji bt zavorni cilinder?
tomos 4 life
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Verjetno boš prej dobil komplet novo ročko

https://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-o ... s-14008013
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mogoče kdo ve če se kje na tem planetu :lol: lahko kupi dele za obnovo marzocchi zadnjih amortizerjev. Rabim nekaj delov kot so batki,notranje vzmeti in še par drobnarij. Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Aljaž555 napisal/-a: Sr Apr 04, 2018 7:50 am Mogoče kdo ve če se kje na tem planetu :lol: lahko kupi dele za obnovo marzocchi zadnjih amortizerjev. Rabim nekaj delov kot so batki,notranje vzmeti in še par drobnarij. Lp
ebay? in mogoče kje v italiji
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Aljaž555 napisal/-a: Sr Apr 04, 2018 7:50 am Mogoče kdo ve če se kje na tem planetu :lol: lahko kupi dele za obnovo marzocchi zadnjih amortizerjev. Rabim nekaj delov kot so batki,notranje vzmeti in še par drobnarij. Lp
Batek pomojem najlažje izdelaš nov. Malo je igranja s stružnico in rezkanjem ampak bi šlo. Vzmeti bi moral pa pogledati ali se dobi standardne tako majhne.
Jaz sem za specjalko batek samo spoliral in očistil, vmeti pa pobrusil na finem brus papirju.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Napisal/-a macula » Sr Apr 04, 2018 2:54 pm

Aljaž555 napisal/-a: ↑
Sr Apr 04, 2018 6:50 am
Mogoče kdo ve če se kje na tem planetu :lol: lahko kupi dele za obnovo marzocchi zadnjih amortizerjev. Rabim nekaj delov kot so batki,notranje vzmeti in še par drobnarij. Lp

Batek pomojem najlažje izdelaš nov. Malo je igranja s stružnico in rezkanjem ampak bi šlo. Vzmeti bi moral pa pogledati ali se dobi standardne tako majhne.
Jaz sem za specjalko batek samo spoliral in očistil, vmeti pa pobrusil na finem brus papirju.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Na vrh
Batki nažalost niso več uporabni je amortizer predolgo delal na suho in so popolnoma obrabljeni in ovalne oblike jih bo zgleda res treba probat postružit. Vzmeti ne mislim te zunanje ampak tiste ki so montirane znotraj hidravličnega amortizerja in preprečujejo da bi batek zabilo ob rob pritrdilne matice ko gre ta ven. Potem mi manjkajo že razne bump stop gumice,plastike za čez ohišje itd. Po ebayu ipd. sem že gledal pa ne najdem nič konkretnega. Se mi pa zdi škoda da vse skup stran vržem samo zato ker mi par delov manjka.
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živjo!
Zanima me kako ste vi kaj montirali stopinjsko ploščo na gred? Pa mogoče še kak nasvet.
Hvala za odgovore.
Lp.
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Pozdravljeni.

Zanima me, če ve kdo kje bi dobil nova platišča že sestavljena za tomos a3 za normalno ceno, ker razmišljam o obnovi mopeda. Zanima me tudi, če kdo ve kaj je narobe z vilcami, ker imajo malo lufta.

Hvala za odgovor.

Lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Pozdravljeni. Zanima me kaj je razlika med glavno šobo, ki se privije s strani za Bing od apn4 ali od trobrzinca (t12)?
Na spletnih trgovinah se prodajata kot različni ena je 15eur druga 3eur na videz zgledata enaki.
Sprašujem, ker potrebujem za trobrzinca.

Konkretno:
APN: http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=419
T12: http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=657

Hvala za odgovor.
Lp
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori