Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Qoikon napisal/-a: So Maj 23, 2020 2:39 pm
prlek napisal/-a: So Maj 23, 2020 1:08 pm
Qoikon napisal/-a: So Maj 23, 2020 12:54 pm

Zrak mam čist zaprt (vijak), pa še vedno crkuje tudi če ga imam čist odprtega. Hladen pod zaugom pa lepo dela. Pa je možno, da je kanalček zamašen od prostega teka (če odvijem dizo je čisto majhna luknica)?
Je možno, je možno? Spihaj pa boš videl. Kaj sem jasnovidec? Ti naj iz kart preberem? Veš v čem je problem? Vrži športni filter dol iz flexerja, pa daj original gor. Športni filtri so za predelane mopede kjer je glavna diza vsaj okrog 80. Ne pa wannabe predelane flekserje.
Ok. Prvo kot prvo ne bod nesramen, forum je za več mnenj. Obnašaš pa se kot da tebe dotično sprašujem. Sem že sprobov z starim filtrom.
lahko si pa prihranis predglavice in kupis sha frgazer, tega pa prodas. pa nebo nobenih tezav z stangasom.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Qoikon
kriva felna
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 2:43 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Qoikon »

hojnikb napisal/-a: So Maj 23, 2020 5:50 pm
Qoikon napisal/-a: So Maj 23, 2020 2:39 pm
prlek napisal/-a: So Maj 23, 2020 1:08 pm

Je možno, je možno? Spihaj pa boš videl. Kaj sem jasnovidec? Ti naj iz kart preberem? Veš v čem je problem? Vrži športni filter dol iz flexerja, pa daj original gor. Športni filtri so za predelane mopede kjer je glavna diza vsaj okrog 80. Ne pa wannabe predelane flekserje.
Ok. Prvo kot prvo ne bod nesramen, forum je za več mnenj. Obnašaš pa se kot da tebe dotično sprašujem. Sem že sprobov z starim filtrom.
lahko si pa prihranis predglavice in kupis sha frgazer, tega pa prodas. pa nebo nobenih tezav z stangasom.
Pa je SHA res toliko boljši? Ker bi potem moral kupit tudi drugo koleno, saj je to za PHVA (gumijast del pri fergu)
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Qoikon napisal/-a: So Maj 23, 2020 6:13 pm
hojnikb napisal/-a: So Maj 23, 2020 5:50 pm
Qoikon napisal/-a: So Maj 23, 2020 2:39 pm
Ok. Prvo kot prvo ne bod nesramen, forum je za več mnenj. Obnašaš pa se kot da tebe dotično sprašujem. Sem že sprobov z starim filtrom.
lahko si pa prihranis predglavice in kupis sha frgazer, tega pa prodas. pa nebo nobenih tezav z stangasom.
Pa je SHA res toliko boljši? Ker bi potem moral kupit tudi drugo koleno, saj je to za PHVA (gumijast del pri fergu)
bolsi ni, je pa out of the box tak, da deluje ok brez kakrsnga kol stelanja. Zamenjas main dizo po potrebi, druga se pa itk ne da stelat. Je pa bil original vgradnja kr lep cas na tomosih.

Bo pa vseeno boljsa in cenejsa resitev, ce usposobis tega, ki ga imas sedaj. Kot receno, poigraj se z vijakom prosteka teka (seveda to pocni pod ogretim motorjem) dokler ne bo zadovoljivih obratov.

Ce ti stvar nikakor ne uspe, seveda nastimaj zadevo tako, da bo cimbolj original. Ce nimas kaksnih predelav, bodo tudi ostale stvari okol frgazerja delale najbols tako, kot so bile iz fabrika. Torej zmotiraj gor original filter, vstavi original dize, ce si jih ze menjaval, poigraj se pa seveda z vijaki mesanc.

Ce se vedno ni rezultata, mas pa verjetno kje kaksne tezave z fous luftom. Ali je to okol kolena ali semeringov je pa na teb da ugotovis :)
Zadnjič spremenil hojnikb, dne So Maj 23, 2020 9:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nazaj na prvotno uprašanje.
Qoikon napisal/-a: Pe Maj 22, 2020 10:53 pm Pozdravljeni,

Na mopedu imam športni zračni filter. Zdaj dobiva več zraka kot goriva in ob prostem teku crkuje. Diza prostega teka je 25, ali je dobro, če dam notri dizo 35, da bo prosti tek ok?
Jaz sem probal na enem alpinotu športni filter in smo ugotovili da original diza in uklopljen zaug je motor delal skoraj kot z original filtrom, potem pa z dizo mislim da 63 je motor šel enako dobro kot z original dizo in uklopljenim zaugom. Na koncu smo dali nazaj original filter :lol:
Razen če ti je tako pomemben zvok.
Raje na original airboxu odreži cevko noter (na A55 jo imajo tudi 45ke in alpinoti) in potem z vijakom nastavi razmerje da dela lepo.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Pa da se vrnemo se na prvotno vprasanje spet; malo za salo malo za res; ce bo tale projekt enkrat zazivel, nebo vec nobenih problemov z stelanjem frgazerja za vsako bedarijo :)

https://www.nanoefi.com/
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

ali pozno kdo kje v lj koga ki bi mi ugodno napeljal špice v obroč feltne in scentriral feltno za moped 18col
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Vem da Velo v črnučah to dela. Če je ugodno ne vem.
hekerneo
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Maj 27, 2020 9:06 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hekerneo »

Pozdravljeni,

Na mopedu imam bat 38,5, katera je primerna šoba za ta bat da bo najboljši izkoristek. Vse ostalo je še original.

hvala
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

hekerneo napisal/-a: Sr Maj 27, 2020 9:09 am Pozdravljeni,

Na mopedu imam bat 38,5, katera je primerna šoba za ta bat da bo najboljši izkoristek. Vse ostalo je še original.

hvala
Preveri barvo svečke in korigiraj, če bo treba.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

dellorto sha 14/8 iz druge roke, baje malo rabljen in leta stal v omari, na pogled lep suh, drsnik se ne premakne, niti na silo ?
Odgovori