Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a: Pe Mar 15, 2019 8:32 pm Moped je vzgal, krivec je bil plovec ki je bil poln bencina, po zamenjavi je moped vzgal takoj, tak da predvidevam da je tista IDM elektrika se delujoca, se da to kako preveriti oz. Stestirati, da bi jo lahko prodal? Imam se dve vprasanji, zakaj moped ko je vzgan, se ne pusti premikati rikverc? In pa, zadnje kolo se premika naprej nazaj oz. Jo nekak zvija tako da je ketna napeta-sproscena-napeta-sproscena...kolo sem ze menjal ampak je isto, kje bi bil problem?
Potem je bil problem plovec in je elektrika ok če motor normalno deluje.
Kaj imaš visoko nastavlene vrtljaje na minimum?
Meni na A3 se prednji verižnik premika naprej nazaj in tako napenja in spušča verigo, nisem še imel časa pregledat kje točno je problem.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: Pe Mar 15, 2019 10:41 pm
AsdAsd napisal/-a: Pe Mar 15, 2019 8:32 pm Moped je vzgal, krivec je bil plovec ki je bil poln bencina, po zamenjavi je moped vzgal takoj, tak da predvidevam da je tista IDM elektrika se delujoca, se da to kako preveriti oz. Stestirati, da bi jo lahko prodal? Imam se dve vprasanji, zakaj moped ko je vzgan, se ne pusti premikati rikverc? In pa, zadnje kolo se premika naprej nazaj oz. Jo nekak zvija tako da je ketna napeta-sproscena-napeta-sproscena...kolo sem ze menjal ampak je isto, kje bi bil problem?
Potem je bil problem plovec in je elektrika ok če motor normalno deluje.
Kaj imaš visoko nastavlene vrtljaje na minimum?
Meni na A3 se prednji verižnik premika naprej nazaj in tako napenja in spušča verigo, nisem še imel časa pregledat kje točno je problem.
Vrtljaje sem nastavil tako da ko je moped na nogicah se kolo vrti pocasi, ko ga hocem potisnit v rikverc, se zdi kot da bi moped zaklenilo v prestavo ne pa kot da bi sklopka prijemala. Glede verige, isto je blo na prejšni mašini...
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

jkanoni napisal/-a: Pe Mar 15, 2019 8:42 pm Sklopke nimaš dobro nastavljene. Pazi, da ti ne udari " kurbl" nazaj, ker ti bi zlomilo tisti "štift" ki ga omejuje.
Kako se pa jo pravilno nastavi?
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Imam apn 6 alpino s skrajšano cevko v airboxu in lipnik izpuhom ostalo vse stock. Težave imam ker se motor pregreva, poleti mi je celo skurilo nekaj svečk. Predvidevam da je slaba mešanica bencina in zraka, kar mislim da sem tudi na svečki opazil(ni lepe kavnate barve), postaja bela... Sedaj pa ne vem točno kaj bi moral narediti ali samo premakniti iglo, ali bi bilo boljše če dam novo dizno sedaj je not 52, mislil sem dat ene 55 ali 60?
krefi
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 11:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a krefi »

zdravo
zanima me kako bi najlazje preoblekel sedez na a3 ter kje bi dobil najugodneje usnje ?
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo, a mogoče kdo ve, če so prednje "pakne" od e90 enake BT-jevim?

Lp.
pedi_medi
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 9:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pedi_medi »

Lep pozdrav,
imam sledeč problem pri a35 blokih in sicer pokrov sklopke ne paše več nazaj na ojnično gred. Načeloma sem menjal samo gred, ko pa sem sestavil skupaj sem opazil, da pokrov ne paše nazaj na svoje mesto.

Slike kažejo, razmak med Pokrovom sklopke, srednja bloka, ki se tesno prilegata in pa gred ki naj bi pasala notri v ležaj?

Torej vprašanje se glasi, mora gred sesti notri v ležaj, ali sem kje drugje naredil napako?
Lep pozdrav,
Grega
Priponke
IMG_20190323_175148.jpg
IMG_20190323_175232.jpg
IMG_20190323_175302.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Gred mora it v ležaj. Iz kje je ta nova gred, original, srbska ali ... ?
pedi_medi
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 9:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pedi_medi »

automatic_7 napisal/-a: So Mar 23, 2019 6:21 pm Gred mora it v ležaj. Iz kje je ta nova gred, original, srbska ali ... ?
Gred na sliki je original (Stara), ki prav tako ne gre v ležaj, na žalost sem napako opazil z bovo gredjo, torej menjava ležaja?
Nova gred pa je znamke DMP, original, srbska?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Staro gred si tolkel s kladivom na tem mestu?
Odgovori